تهامی: ویلموتس در حد تیم‌ملی نیست!

ابراهیم تهامی بازیکن سابق تیم‌ملی فوتبال ایران پس از شکست برابر عراق در مورد عملکرد ملی‌پوشان و مارک ویلموتس صحبت کرد...

به گزارش مدال، ابراهیم تهامی در خصوص دو شکست متوالی تیم‌ملی مقابل بحرین و عراق و دیدگاهش نسبت به اتفاقات تیم‌ملی بعد از این شکست‌ها، اظهار داشت: واقعیت امر این است که به شخصه ویلموتس را به عنوان یک مربی در حد تیم‌ملی فوتبال ایران قبول ندارم! او از نظر استایل اصلاً در قد و قواره تیم ملی نیست و شاید درست نباشد بخواهم او را با کی‌روش قیاس کنم چون اصلا از مربیان پرتغالی خوشم نمی‌آید ولی سرمربی قبلی تیم ملی استایل خوبی داشت و رفتارهای او بازیکنان تیم‌ملی را تحت تأثیر قرار می‌داد.
وی افزود: ما در 8 سال اخیر اگر چه مقابل  تیم‌های آسیایی کم روی دروازه حریفان حمله می‌کردیم اما تیم‌های آسیایی جرأت نداشتند به ما حمله کنند چون می‌دانستند اگر این اتفاق بیفتد پتانسیل این را داریم که دروازه آنها را باز کنیم.
مهاجم سابق تیم‌ملی فوتبال ایران تصریح کرد: وقتی یک سرمربی کنار خط می‌ایستد بازیکنان هر دو تیم و به خصوص تیم داوری باید تحت تأثیر او قرار بگیرند اما ویلموتس چنین شخصیتی ندارد و طبیعتاً داوران هم از او حسابی نمی‌برند. من فکر می‌کنم تیم‌ملی را خود سرمربی ارنج نمی‌کند که اگر این کار را می‌کرد در بازی با بحرین و عراق دچار چنین چالش‌هایی نمی‌شدیم.
وی خاطرنشان کرد: در نیمه دوم بازی با عراق تیم حریف یکپارچه حمله بود و افت دارد که ما از این تیم‌ها در آسیا ببازیم بحرین که زمانی خودش یکی از شهرهای ایران بوده تیم‌ملی کشور ما را شکست داده و این خنده‌دار است.
تهامی در خصوص اینکه برخی از کارشناسان معتقدند در تیم‌ملی باید پوست‌اندازی صورت بگیرد گفت: اعتقاد دارم تیم‌ملی ما مهاجمان خوبی مثل آزمون و طارمی دارد که آنها سنی ندارند و جوان هستند از طرف دیگر بازیکنان دیگر تیم‌ملی هم شرایط خوبی دارند اما نکته‌ای که مهم است مهره‌چینی یک مربی در مسابقات مختلف خواهد بود. مثلا در بازی با بحرین محبی هافبک جوان سپاهان که اتفاقا آینده‌دار هم است برای تیم‌ملی بازی کرد اما اگر من جای سرمربی تیم‌ملی بودم از این بازیکن در 20 دقیقه پایانی استفاده می‌کردم چون محبی بازی بزرگ انجام نداده است.
وی اضافه کرد: ما در پست دفاع چپ و راست و مدافع وسط بازیکنان خوبی داریم و درست است که مسعود شجاعی کمی سنش بالاست اما دلیلی ندارد که بگوییم در تیم‌ملی باید پوست‌اندازی شود. اگر شجاعی بد بازی کرده باشد مقصر سرمربی است که او را در ترکیب تیم‌ملی قرار داده است. این‌ها همه به آنالیز برمی‌گردد که من تصور می‌کنم او خودش بازی‌های تیم‌ملی و بازیکنان را آنالیز نکرده و بیشتر به صحبت همکارانش توجه کرده است.
بازیکن سابق تیم‌ملی فوتبال ایران با انتقاد از غیبت ویلموتس در ایران گفت:‌ کسی که مرتب در پرواز است نمی‌تواند به تیم ملی کمک کند، مربی تیم‌ملی باید در ایران باشد و من نمی‌دانم فدراسیون روی چه حسابی این شرط ویلموتس را پذیرفته است. به اعتقاد من بازیکنان تیم‌ملی در این 2 بازی مقصر نبودند چون ما در بازی با بحرین و حتی عراق باید با دو شیوه متفاوت بازی می‌کردیم اما اگر دقت کنید هر سه، چهار  بازی ما به یک شکل انجام شده و مشخص است که برنامه خاصی برای تیم‌ملی در نظر گرفته نشده است.

بیشتر بخوانید:

سامره: مشکل فوتبال ایران ساختار مدیریتی است نه ویلموتس!

تگ ها


تیم ملی فوتبال ایران مارک ویلموتس ایران عراق مقدماتی جام جهانی بازی ایران و عراق انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال