تهدید اماراتی‌ها: زمین بی طرف یا خداحافظ آسیا!

مسئولان فدراسیون های فوتبال امارات و عربستان همچنان برای برگزاری بازی در زمین بی طرف تلاش می کنند ......

مسئولان فدراسیون های فوتبال امارات و عربستان همچنان برای برگزاری بازی در زمین بی طرف تلاش می کنند.

سایت کورا نوشت که عادل عزت رئیس فدراسیون فوتبال عربستان روز پنجشنبه با نایب رئیس AFC آقای فاتل و مدیر مسابقات آقای توانگ و سامی جابر عضو فدراسیون فوتبال عربستان جلسه ای برگزار کردند.
این جلسه درباره دیدار تیم های سعودی برابر تیم های قطری و ایرانی بود و فدراسیون فوتبال عربستان درخواست کرده تا دیدار نمایندگان این کشور در زمین بی طرف انجام شود.
مسئولان فدراسیون فوتبال امارات پیش از این در کنار عربستان برای انجام دیدارهای نمایندگان این کشور در زمین بی طرف حضور داشت اما در جلسه ای که روز پنجشنبه برگزار شد، مسئولان این فدراسیون حضور نداشتند و عربستانی ها حالا به تنهایی برای این درخواست خود تلاش می کنند.
محمد خلفان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال امارات در مصاحبه ای کوتاه اعلام کرده که "اطمینان کامل دارم که در این پرونده برنده خواهیم شد و می توانیم بازی ها را در زمین بی طرف برگزار کنیم و اگر این اتفاق رخ ندهد، خداحافظ آسیا!"
بر اساس دستورالعمل AFC اماراتی ها باید برای برگزاری بازی های خود به ایران و قطر سفر کنند اما مسابقات میان تیم های ایرانی و عربستانی در زمین بی طرف انجام می شود و حالا مسئولان عربستان برای برگزاری بازی با نمایندگان قطر در زمین بی طرف تلاش می کنند.
مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نزدیک به یک ماه دیگر آغاز می شود و هنوز کشورهای ایران، قطر، عربستان و امارات برای برگزاری دیدارهای خود به توافق دست نیافتند. اتفاقی که در صورت ادامه دار شدن آن می تواند روی کیفیت مسابقات و اهمیت آنها تاثیر بگذارد.
مطمئنا با توجه به فشارهای فدراسیون فوتبال عربستان و امارات، مسئولان ایرانی نیز وظیفه دارند که برای احقاق حق باشگاه های ایرانی از تمامی توان و لابی های خود استفاده کنند تا حق میزبانی نمایندگان ایران از دست نرود.

تگ ها


اخبار روز AFC Champions League فوتبال