تهدید رئيس فیلا؛ حذف کشتی ایران از رقابت‌های جهانی

نناد لالوویچ رئیس فدراسیون جهانی کشتی با گلایه از عدم پرداخت بدهی‌های فدراسیون، اعلام کرد در صورت عدم پرداخت این بدهی‌ها تیم‌ملی کشتی ایران اجازه حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان را نخواهد داشت...

به گزارش مدال، رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جوانان جهان اخیراً در استونی برگزار شد. نناد لالوویچ، رییس فیلا که با حضور در تالین، رقابت‌ها را از نزدیک تماشا کرد در دیدار با محمداسد مسجدی سرپرست دبیری فدراسیون کشتی نسبت به عدم پرداخت بدهی‌های فدراسیون کشتی گلایه کرد و گفت اگر بدهی‌ها طبق توافق پرداخت نشود، اتحادیه جهانی به تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان ایران اجازه حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان را نخواهد داد.
پیش از این بهروز نعمتی سرپرست وقت فدراسیون کشتی در سفر به سوئیس و در دیداری که با لالوویچ داشت، به این اتحادیه قول داد بدهی‌ها به صورت قسط‌بندی و در چند مرحله پرداخت شود.
گفته می‌شود فدراسیون کشتی ایران چیزی در حدود ۴ میلیارد تومان به اتحادیه جهانی بدهی دارد که نعمتی متعهد شده بود در هر مرحله ۲۰ هزار یورو به اتحادیه جهانی پرداخت شود.
با توجه به مشکلات انتقال پول، قرار بود در هر اعزام جهانی کشتی ایران، ۲۰ هزار یورو به صورت نقد در اختیار اتحادیه جهانی قرار گیرد که در دو اعزام اخیر نوجوانان و جوانان آزاد و فرنگی این اتفاق رخ نداد و فدراسیون کشتی حتی برای اعزام تیم‌ها با مشکلات زیادی مواجه بود.
مسابقات جهانی کشتی ۲۳ تا ٣١ شهریور در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

مقام نخست احسان حدادی در تورنمنت بین‌المللی فنلاند

 

تگ ها


کشتی کشتی آزاد کشتی فرنگی کشتی قهرمانی جهان اتحادیه جهانی کشتی تیم ملی کشتی آزاد تیم ملی کشتی فرنگی کشتی