تهدید کارلوس قبل از ترک ایران/ ملی پوشان سرباز شوند؛ کی روش می رود؟

کارلوس کی روش پیش از ترکی ایران مصاحبه جالبی داشت. به گزارش خبرنگار سایت مدال، کارلوس ......

کارلوس کی روش پیش از ترکی ایران مصاحبه جالبی داشت.

به گزارش خبرنگار سایت مدال، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی کشورمان پیش از ترک تهران به مقصد لیبسون مصاحبه جالبی داشت و یکی از مهمترین تیترهای این مصاحبه مربوط به سربازی بازیکنان تیم ملی بود. کی روش در این باره گفت: «بعداز اینکه ما در خرداد 96 به جام‌جهانی صعود کردیم قول دادند مشکلات بازیکنانی که در تیم‌ملی هستند، حل شود ولی تا این لحظه هیچ‌کس نمی‌داند که آیا این مشکل حل خواهد شد یا نه. اگر شما فکر می‌کنید من آمادگی مربیگری یک تیم را دارم که یک ماه قبل از جام ملت‌ها دوباره آن اتفاق‌ها برایش بیفتد که 4 یا 5 بازیکن مجبور شوند به سربازی بروند، همان‌طور که این اتفاق در دوره قبل جام ملت‌های آسیا در استرالیا افتاد، نه من مربی مناسبی نخواهم بود.»
از این مصاحبه اینگونه برداشت شد که کی روش گفته: «اگر قرار باشد چهار، پنج بازیکن تیم‌ملی به سربازی بروند، من نیستم»  
به نظر برداشت درستی است و در پی همین مصاحبه و درخواست خود بازیکنان بود که دکتر سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان با ارسال نامه ای به سردار سرلشکر پاسدار دکتر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، خواستار معافیت 7 ملی پوش از خدمت سربازی شد. 
سعید عزت اللهی آفاق، سردار آزمون، سید مجید حسینی، علیرضا جهانبخش جیرنده، علیرضا صفر بیرانوند، مهدی ترابی و علی قلی‌زاده بازیکنانی بودند که وزیر ورزش و جوانان خواستار معافیت آنها بود.
این درخواست با واکنش های متعددی همراه بوده و هست اما در نهایت سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در این رابطه گفت:« تقاضای وزیر ورزش برای معافیت هفت فوتبالیست کشور، کاری غیرقانونی و غیرقابل اجراست و ستاد کل نیروهای مسلح هیچ اقدامی برای معافیت انجام نخواهد داد. معافیت از خدمت سربازی فقط برای ورزشکارانی است که قهرمان جهان می‌شوند.»
کشمکش ها هنوز ادامه دارد و باید دید در نهایت تکلیفت سربازی ملی پوشان و تهدید کی روش چه می شود! آنچه مسلم است اینکه قانون فقط از عافیت ورزشکاران دارای قهرمانی جهان سخن می گوید و به نظر می رسد که معافیت ملی پوشان امری آسان نیست.
واکنش سردار باران چشمه، رييس تربيت بدني نيروهاي مسلح  به درخواست معافیت از سربازی از سوی بازیکنان تیم ملی در نوع خود جالب بود. وی گفت: «  درخشش در جام‌جهاني ملاك معافيت نيست،ملي‌پوشان فوتبال قهرمان آسيا شوند تا معاف‌شان كنيم»
اگر صحبت های سردار باران چشمه را ملاک قرار دهیم، ملی پوشان برای معافیت باید بکوشند تا قهرمان آسیا شوند ولی آیا با این اوصاف کی روش در ایران می ماند؟
با توجه به مخالفت های حال حاضر در خصوص معافیت 7 بازیکن تیم ملی و اینکه کی روش گفته بود اگر باز هم قرار باشد بازیکنانش را به خاطر سربازی از دست بدهد حاضر نیست بماند باید دید که سرانجام سرمربی تیم ملی کشورمان چه می شود.

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال