تواضع بهترین سنگربان جهان؛ به گاباسکی گفتم بهترینی

ادوارد مندی، دروازه بان تیم ملی سنگال به تمجید از گاباسکی، پدیده جام ملت های آفریقا پرداخت....

به گزارش "ورزش سه"، علیرغم غیبت در دو بازی ابتدایی رقابت ها به دلیل ابتلا به کرونا، ادوارد مندی در ادامه در سه بازی از پنج دیدار کلین شیت کرده و تنها دو گل دریافت کرد تا از عوامل قهرمانی سنگال لقب گیرد. اما در همین حال، گاباسکی نیز در چهار بازی در ترکیب تیم ملی مصر حضور داشت و با نقش آفرینی در صعود این تیم به دیدار فینال، تنها یک بار دروازه خود را باز شده دید.

اما اوج کار گاباسکی مهار متعدد ضربات پنالتی بود. او در این دوره عملکردی فراتر ار تصور به جای گذاشته و موفق شد هشت ضربه پنالتی بازیکنان حریف را دفع کند. همچنین گاباسکی با هشت عکس العمل در ۱۲۰ دقیقه دیدار فینال، عنوان بهترین بازیکن این مسابقه را نیز به دست آورد. هر دو سنگربان در ضربات پنالتی یک ضربه مهار کردند، اما محمد عبدالمونم از مصر شوت خود را به دیرک کوبید تا در نهایت سنگال عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

این درخشش غیرمنتظره باعث شد بسیاری اعتقاد داشته باشند که گاباسکی به جای مندی باید عنوان بهترین دروازه بان مسابقات را کسب می کرد و سنگربان سنگالی چلسی که بهترین سنگربان سال فیفا در سال ۲۰۲۱ شد نیز متواضعانه این ادعا را تایید می کند.

ادوارد مندی گفت: "صادقانه بگویم به نظرم گاباسکی بهترین دروازه بان تورنمنت است. من با او صحبت کرده و به گاباسکی گفتم که او شایسته دریافت این جایزه بود و من واقعاً تحت تاثیر عملکرد او در این مسابقات قرار گرفتم."

تگ ها


ادوارد مندی چلسی