توجه ویژه به حقوق بانوان در اصلاح اساسنامه فوتبال

سهم ناچیز بانوان در مجمع فدراسیون فوتبال یکی از موضوعات و انتقادات جدی بود که در خصوص اساسنامه فعلی این فدراسیون مطرح می شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه ، با این وجود به گفته دبیرکل فدراسیون فوتبال در روند اصلاح اساسنامه جدید سهم بانوان فوتبال نیز افزایش خواهد داشت.شنیده ها حاکی از توجه ویژه اساسنامه به حقوق بانوان در ساختار فدراسیون فوتبال است به طوری که بر این اساس لازم است در هر کمیته حداقل یک عضو زن  حضور داشته باشد همچنین در مجمع نیز تعداد نمایندگان بانوان افزایش چشمگیری خواهد داشت. 


این موضوع ازجمله مواردی بوده که در پیشنهادات اعضای مجمع به منظور اصلاح اساسنامه دیده شده و با تایید هیات رئیسه در پیش نویس اولیه به فیفا نیز ارائه خواهد شد.


پیش از این عملا تنها مدیران عامل باشگاههای قهرمان در لیگ های فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی بانوان حق حضور در مجمع فدراسیون فوتبال را داشتند که البته در بسیاری موارد مدیران این باشگاهها نیز مرد بودند و عملا زنان با کمترین تعداد نماینده در مجمع فدراسیون فوتبال مشارکت داشتند که خوشبختانه به نظر می رسد این موضوع در اساسنامه جدید به شکل شایسته ای اصلاح خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

فیفا بند جنجالی اساسنامه را تایید می‌کند؟

فدراسیون فوتبال ایران رسما غیر دولتی می‌شود

 

 

تگ ها


فدراسیون فوتبال فوتبال بانوان فوتبال ایران فوتبال