توخل از سرمربیگری بورسیا دورتموند استعفا کرد

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری تسنیم، همانگونه که برخی رسانه های آلمانی پیش بینی کرده بودند، اختلاف نظرهای موجود میان توماس توخل، سرمربی بورسیا دورتموند با مدیران این باشگاه منجر به قطع همکاری طرفین شد ......

به گزارش مدال به نقل از  خبرگزاری تسنیم، همانگونه که برخی رسانه های آلمانی پیش بینی کرده بودند، اختلاف نظرهای موجود میان توماس توخل، سرمربی بورسیا دورتموند با مدیران این باشگاه منجر به قطع همکاری طرفین شد.

توخل و مدیران باشگاه در طول فصل با یکدیگر اختلاف پیدا کردند و این اختلافات در نهایت منجر به آن شد که این مرد 43 ساله که دو سال پیش جای یورگن کلوپ را روی نیمکت دورتموند گرفت، قید ادامه همکاری با دورتموند را بزند.

به نوشته نشریه بیلد آلمان، منشاء اختلافات توخل – کسی که شنبه این هفته تیمش قهرمان جام حذفی آلمان شد – با مدیران باشگاه به ماجرای حمله به اتوبوس دورتموند پیش از بازی خانگی این تیم برابر موناکو در دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برمی گردد. توخل از مسئولان باشگاه خواسته بود که تلاش خود را انجام دهند تا بازی به زمان دیگری موکول شود اما این بازی با تنها یک روز تأخیر برگزار شد و دورتموندی ها که از نظر روانی آماده نبودند تن به شکست خانگی دادند و در نهایت حذف شدند.

ظاهراً توخل، مدیران باشگاه را مقصر می داند و این در حالی است که هانس یواخیم واتسکه، رئیس باشگاه دورتموند ادعا کرده است که در این اتفاق او هیچ نقشی نداشته و از دستش کاری برای تغییر زمان بازی برنیامده است.

توخل با تأیید استعفایش گفت: از هواداران، تیم، اعضای کادر فنی و همه کسانی که حامی مان بودند تشکر و برای بورسیا دورتموند آرزوی موفقیت می کنم.

سرمربی پیشین ماینتس در حالی از سمت خود استعفا کرد که یک سال دیگر با بورسیا دورتموند قرارداد داشت. شاگردان او در این فصل از بوندس لیگا پس از بایرن مونیخ و لایپزیگ سوم شدند و سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را گرفتند.

 

تگ ها


اخبار روز بورسیا دورتموند فوتبال