توخل: بیلسا یکی از شگفت‌انگیزترین مربیان جهان است

توماس توخل، سرمربی چلسی، روز شنبه به همراه آبی ها میهمان لیدز یونایتد است و پیش از این بازی راجع به مارچلو بیلسا، سرمربی لیدز، صحبت کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، دیدار روز شنبه چلسی برابر لیدز صحنه رقم خوردن دو "اولین" جالب توجه برای توماس توخل است. این اولین مصاف توخل به عنوان سرمربی برابر مارچلو بیلسا خواهد بود و همچنین نخستین دیدار او با تیم لیدز یونایتد است.

با این حال توخل معتقد است که هیچ چیز ناشناخته و یا عجیب و غریبی در این دو مورد وجود ندارد و راجع به احترامی که برای مارچلو بیلسا دارد و همچنین دورانی که در اشتوتگارت به عنوان بازیکن بازی می کرد، صحبت کرده است.

این دوازدهمین بازی توماس توخل به عنوان سرمربی چلسی در لیگ برتر است. سرمربی ۴۷ ساله و آلمانی آبی ها در حالی پا به دیدار برابر لیدز می گذارد که هنوز در لیگ برتر رنگ شکست را به خود ندیده است.

با وجودی که بیش از یک دهه از آغاز دوران سرمربیگری توماس توخل می گذرد، اما این سرمربی تاکنون با مارچلو بیلسا در هیچ میدانی روبه‌رو نشده است. البته سرمربی آلمانی خاطراتی از لیدز و بیلسا از زمانی که به عنوان مدافع در اشتوتگارت بازی می کرد، دارد.

توخل گفت: "من لیدز را از زمانی به خاطر دارم که در دسته دو آلمان در اشتوتگارت بازی می کردم. تیم ما در یک مسابقه مشهور با لیدزیونایتد بازی کرد. اشتباهاتی در تعویض بازیکن صورت گرفت و قرار شد همه چیز از نو برگزار شود. بازی برابر لیدز کمابیش مثل یک بازی چمپیونزلیگ بود.

فردا دوباره با باشگاهی با تاریخی عظیم و بازیکنانی بسیار بسیار قدرتمند و یک مربی بسیار قدر رو به رو خواهیم شد.

بیلسا به وضوح یکی از جذاب ترین و شگفت انگیزترین سرمربیان جهان است. او شخصیت خیلی بزرگی دارد. اما مثل هر بازی دیگری، من خودم را تحت فشار نمی گذارم که باید مارچلو بیلسا را شکست دهم یا در نبرد تاکتیکی برتر از او ظاهر شوم. این آن شیوه ای نیست که ما در رویکردمان به این بازی ها داریم.

من نمی خواهم در کار تیمم دخالت کنم یا مزاحم کار آنها شوم یا چیزهایی از این دست. این راز کار ما است. ما به طور کامل روی خودمان تمرکز می کنیم و اینکه در حمله می خواهیم چه کنیم و چطور قرار است دفاع کنیم. آنها تیم بسیار قدرتمندی ساخته اند که توانستند به لیگ برتر صعود کنند و این فصل به این شکل بازی کنند. این فوق العاده است."

تگ ها


توماس توخل چلسی