توخل: ما شکارچی سه تیم بالاتر از خودمان هستیم

توماس توخل، سرمربی چلسی، در آستانه شروع فصل جدید لیگ برتر با بازی برابر کریستال پالاس در روز شنبه، درباره موضوعات مختلف از جمله خرید روملو لوکاکو صحبت کرد....

به گزارش "ورزش سه"، توماس توخل و شاگردانش فردا در نخستین بازی فصل جدید در لیگ برتر به مصاف کریستال پالاس خواهد رفت. سرمربی آبی ها در کنفرانس خبری پیش از بازی درباره شروع فصل جدید، خرید روملو لوکاکو و موضوعات دیگر صحبت کرد.

شاگردان توخل در روزهای گذشته موفق شده اند تا سوپر کاپ اروپا را نیز با شکست ویارئال به ویترین افتخارات خود اضافه کنند تا سرمربی آلمانی در کمتر از ۱۲ ماه دو جام اروپایی برای آبی ها به ارمغان آورده باشد.

باشگاه چلسی دیشب به صورت رسمی از روملو لوکاکو به عنوان بازیکن جدید اینتیم رونمایی کرد. لوکاکو با قراردادی به مبلغ ۱۱۷ میلیون یورو از اینتر به چلسی بازگشته است. بعید است که لوکاکو در بازی فردا برای آبی ها به میدان برود و بازی دوستانه روز یکشنبه چلسی برابر تیم ویموت از دسته ای پایین تر احتمالا نخستین بازی مهاجم بلژیکی با پیراهن چلسی  باشد.


پاتریک ویه‌را، سرمربی جدید کریستال پالاس، در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی خود در باره توخل گفته بود: "یکی از مربیان بزرگ لیگ برتر و اروپا. او یک تیم واقعا قوی در کنار خود دارد، چلسی فوتبال خوبی بازی می کند. این یک بازی چالش برانگیز برای ماست، اما ما برای آن آماده هستیم. در پایان خواهیم دید که چه نتیجه ای کسب می کنیم، اما ما به خود ایمان داریم. با توجه به مشکلاتی که با آنها روبرو خواهیم شد، برای هر چیز آماده ایم."

توماس توخل نیز کنفرانس خبری خود را با صحبت درباره لوکاکو آغاز کرد: "از بازگشت روملو به باشگاه بسیار خوشحالم. از نظر شخصیت، سرعت و رفتار او یک بازیکن عالی برای ما خواهد بود.

او این قدرت، فیزیک و شخصیت را دارد که به ما کمک کند و تاثیر به سزایی دارد. در عین حال او یک مرد متواضع است، یک بازیکن تیمی که به چلسی اهمیت می دهد.

همه ما این احساس را داریم که ارزشش را داشت.


برای ما بسیار مهم بود که این تمایل او بود که دوباره به چلسی بپیوندد و داستان خود را در چلسی آنطور که می خواهد به پایان برساند.

ما یک گروه قوی داریم که با پیوند قوی و با نگرش خاصی برای کمک به یکدیگر تعریف شده است. فکر می کنیم که اضافه شدن روملو و اینکه همیشه چلسی را در قلب خود داشته، یک بازیکن مضاعف کامل برای گروه ما است.

ما با یک جام (سوپرجام) شروع بسیار هیجان انگیزی داشتیم و به دنبال مشخصات خاصی هستیم. او هم پشت به دروازه بازی می کند و هم در استفاده از سرعت خود قوی است، بنابراین این مشخصات همیشه نقش کلیدی در بازی ما خواهد داشت. جسور بودن برای ما مهم است.

این چیزی است که لیگ می خواهد و ما از خود می خواهیم. ما نمی خواهیم فقط یک تیم دفاعی باشیم یا فقط توپ های بلند بازی کنیم.

ما فکر می کنیم که نقاط قوت روملو تنوع زیادی دارد. وقتی توپ را از جناحین می فرستیم، او قدرت جدیدی به ما خواهد داد. من فکر نمی کنم ما باید سبک بازی خود را تغییر دهیم تا او بدرخشد."

توخل همچنین درباره تامی آبراهام که شایعات جدایی او به گوش می رسد گفت: "همیشه این احتمال وجود دارد که بازیکنان ما را ترک کنند، به ویژه در این پست. وضعیت برای تامی روشن است و درباره آن بحث کرده ایم. فعلا که خبری نیست. ما رابطه خوبی داریم، او فردا در ترکیب تیم است."

مدعیان قهرمانی: "بله مرا شگفت زده می کند. همه دیدند ما فصل پیش چهارم شدیم. وقتی چهارم می شوید، فصل بعد مدعی قهرمانی نیستید. فاصله هایی با رقبا داریم که باید آن را کاهش دهیم. ما اجازه دادیم لیورپول از ما بگذرد. با منچستر سیتی هم فاصله داریم و باید به آنها نزدیک شویم.

من فکر نمی کنم آنها ضعیف تر از فصل گذشته شده باشند."

رقابت با سیتی از اولین بازی: "شاید نه از فردا. ما احساس می کنیم به زمان نیاز داریم تا در بهترین فرم بدنی قرار بگیریم. امیدوارم با این ذهنیت بازی کنیم، می خواهیم آنها را شکار کنیم، نه از ژانویه به بعد، بلکه از شنبه به بعد.

این ذهنیتی است که ما در این فصل داریم. ما خود را شکارچی سه تیم مدعی که بالاتر از ما بودند می بینیم."

بازگشت هواداران به استمفورد بریج: "ما نیاز داریم که تماشاگران نیز در بهترین سطح خود باشند. اشتیاقی که آنها ایجاد می کنند فوق العاده است و بازی برابر آن باید سخت باشد."

آیا فشاری روی توخل هست؟: "بله. اما منچسترسیتی نیز همین کار را انجام می دهد، پیشرفت می کند، منچستریونایتد هم همینطور. من خودمان را تنها کسانی نمی دانم که سعی می کنند با آوردن بازیکن فاصله را را رقبا کم کنند. این کافی نخواهد بود. آوردن کیفیت، ذهنیت و شخصیت، همیشه خوب است. من احساس نمی کنم که این موضوع فشار بر من را افزایش می دهد. این زندگی را به عنوان یک مربی هیجان انگیزتر می کند."

تگ ها


اینتر میلان روملو لوکاکو توماس توخل چلسی