توخل: پاریسن‌‌ژرمن مدعی اصلی فتح لیگ قهرمانان نیست

توماس توخل قبل از دیدار مقابل منچستر یونایتد در لیگ قهرمانان به خبرنگاران گفت پاریسن‌ژرمن مدعی اصلی قهرمانی در لیگ قهرمانان نیست چون تا به حال در فینال حضور نداشته‌اند....

توماس توخل قبل از دیدار مقابل منچستر یونایتد در لیگ قهرمانان به خبرنگاران گفت پاریسن‌ژرمن مدعی اصلی قهرمانی در لیگ قهرمانان نیست چون تا به حال در فینال حضور نداشته‌اند.

توماس توخل در کنفرانس مطبوعاتی قبل از دیدار با یونایتد گفت: امباپه در حال حاضر یکی از بهترین مهاجمان است. در عین جوانی یکی از بهترین‌های دنیا به شمار می‌رود. می‌تواند به بهترین بازیکن هم تبدیل شود. بسیار نیرومند است. دیگر چه می‌توان گفت؟ او در یک سوم هجومی خیلی خطرناک است. دفاع کردن مقابل سرعت او بسیار دشوار و شخصیتش خارق العاده است. در هر جلسه تمرینی و در هر بازی به دنبال گلزنی است. دوست دارد تعیین کننده باشد. این چیزی است که برای تبدیل شدن به بهترین مهاجم، آن را نیاز دارید. او می‌تواند از فضای بین خطوط استفاده کند. کاوانی دو جلسه تمرینی آخر با ما تمرین کرده است. قبل از بازی تصمیم خواهیم گرفت که در ترکیب اصلی قرار بگیرد.
توخل در ادامه افزود: زدن گل اول. این سناریوی ایده آل است. می‌خواهیم در عین پر تلاش بودن به عنوان یک تیم، کیفیت و خونسردی خودمان را نشان بدهیم. تمامی بازیکنان مهارت مورد انتظار ما را نشان داده‌اند. اطمینان داریم ولی نه بیش از حد. در حالی که به توانایی‌های خود باور داریم، بدون ترس بازی خواهیم کرد. برای تیمی مثل منچستریونایتد، زدن گل اول همیشه ممکن است ولی ما برای آن حالت آماده شده‌ایم. می‌توانیم گل اول را بزنیم. نمی‌دانم. نمی‌توانیم با فکر کردن بیش از حد در مورد هر سناریو، انرژی زیادی از دست بدهیم. برای سازمان دهی ترکیب تیم و آماده سازی خودمان اینجا هستیم. به بازیکنان خودمان اطمینان خواهیم کرد. برای هر سناریویی آماده خواهیم بود. این نکته کلیدی برای بازی فردا است.

سرمربی آلمانی پاریسی‌ها درباره منچستری‌ها گفت: یونایتد بازی کردن با ۲-۴-۴ الماس و دو مهاجم بزرگ را دوست دارد. باید راهکاری برای این مسئله پیدا کنیم. در خانه آن‌ها، هدف ما کنترل کردن بازی بود. می‌خواهیم بازی را کنترل کرده و با ضد حملات در همان جلوی زمین مقابله کنیم. دو مهاجم حریف با حضور رشفورد و لوکاکو می‌توانند خیلی سریع باشند. باید از این مسئله آگاه باشیم و ساختار خوبی داشته باشیم. نمی‌توانم خیلی در این مورد حرف بزنم چون ممکن است دست‌ ما رو شود. سه هافبک در خط میانی داریم که می‌توانند با تهدید آن‌ها مقابله کنند. باید بازی رفت را فراموش کنیم. عملکرد تیم در آن بازی خوب بود و باید تلاش کنیم آن را تکرار کنیم. کارهایی که در اولدترافورد کردیم، فضاهایی که پیدا کردیم، ساختاری که داشتیم. چالش ما این است که با فراموش کردن آن نتیجه، دوباره روی عملکرد خودمان تمرکز کنیم. نمی‌توانیم اجازه دهیم نتیجه آن بازی، تاثیری روی عملکرد ما برای بازی فردا شب داشته باشد. پس از این که تمام تلاش خود را به کار بگیرید، نتیجه هم از راه می‌رسد.
توخل درباره شانس قهرمانی پاریسن‌ژرمن در لیگ قهرمانان گفت: نیازی به صحبت کردن در این رابطه نداریم. سابقه قهرمانی در این رقابت یا رسیدن به مراحل پایانی آن را نداریم. به همین خاطر، ماجرا شبیه تنیس است. اگر برنده رولند گروس نشوید، مدعی به شمار نمی‌روید. باید توانایی خود را نشان بدهید. مسئله اصلی برای ما این است که نشان دهیم می‌توانیم مثل بازی با اولدترافورد عمل کنیم. برد سزاوارانه‌ای بود. اگر به نتایج یونایتد قبل و بعد از آن بازی نگاه کنید، آن‌ها بی وقفه برنده شده‌اند. این نشان از آن دارد که عملکرد ما در آنجا تا چه اندازه خوب بود. حالا وقت تکرار آن رسیده است، تا نشان دهیم دوباره می‌توانیم این کار را انجام بدهیم. نتیجه کسب خواهد شد. ما در حال صحبت کردن در مورد رسیدن به فینال نیستیم.  

او در پایان گفت:  منچستری‌ها رکورد خیلی خوبی زیر نظر اوله گونار سولسشر دارند. فقط و فقط برنده شده‌اند. آماده شدن ما برای رویارویی با بهترین منچستریونایتد، طبیعی است. چالش بزرگی است و من امیدوارم بتوانیم چیزی که در بازی رفت کسب کردیم را حفظ کنیم. چالش ما این است که این داشته را تا انتها حفظ کنیم.