توخل: چلسی برای موفقیت ساخته شده است

توماس توخل، سرمربی چلسی مدعی شد فلسفه این باشگاه کسب موفقیت و قهرمانی است....

به گزارش "ورزش سه"، چلسی از زمان ورود توماس توخل تحول بزرگی یافته و علاوه بر رسیدن به فینال لیگ قهرمانان و جام حذفی، در آستانه کسب سهمیه لیگ قهرمانان نیز قرار گرفته است. در آستانه دیدار برابر آرسنال، توماس توخل در مورد شرایط تیمش و البته عملکرد فرانک لمپارد پیش از حضور او در چلسی صحبت کرده است.

توماس توخل گفت: "ما به خوبی می دانیم که برای موفقیت به کمی شانس و البته تحرک بیشتر نیاز داریم و این اتفاق برای چلسی رخ داد. ما در کورس حضور در جمع چهار تیم برتر قرار داشته و به دو فینال نیز رسیده ایم. وقتی در تیمی مانند چلسی کار می کنید باید به دنبال پیروز شدن و موفقیت باشید و سنگ بنای ساخت این باشگاه چنین فلسفه ای بوده است.

این همان چیزی است که ما در اولین دقایق مذاکرات خود در موردش توافق کردیم. البته ما هنوز در هیچ جامی قهرمان نشده این و صحبت کردن در این رابطه دردی را دوا نمی کند. ما باید در دو فینال بازی کرده و در جمع چهار تیم برتر قرار بگیریم.

انتقادات از میکل آرتتا؟ من می دانم ما مربیان وقتی پیروز نمی شویم چه شرایط را پشت سر می گذاریم. مهم نیست که شما در آکادمی مربیگری کنید یا فوتبال حرفه ای، زیرا این وحشتناک ترین وضعیت ممکن در تمام جهان است. این شرایط در طول هفته تغییر نمی کند و برای همه یکسان است. ما کاملا روی خودمان متمرکز شده ایم و کاری به آرسنال. هیچ اتفاقی من را در لیگ برتر غافلگیر نمی کند و ممکن است شما در هر مسابقه ای گرفتار حریف شوید.

رقابت در سخت ترین لیگ فوتبال در اروپا همان دلیلی امضای قرارداد با ما بوده است. آرسنال یکی از بزرگترین باشگاههای اروپا است و ما برای ارائه بهترین عملکرد خود آماده خواهیم شد.

عملکرد فرانک لمپارد در چلسی؟ فرانک در مرحله گروهی لیگ قهرمانان سابقه فوق العاده داشته و در تمام بازیهای جام حذفی برنده شد. عملکرد لمپارد سنگ بنای رسیدن ما به فینال بود و نمی ترسیم و شرمنده نمی شویم که در این مورد با صدای بلند صحبت کنیم. من می دانم که فرانک میراث بزرگی از خود به عنوان بازیکن به جا گذاشته و آن را در دوره مربیگری بهبود هم داده است."

تگ ها


مایکل آرتتا توماس توخل آرسنال چلسی