توضیحات رئیس کمیته انضباطی درباره آرای دربی

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره صدور آرای اولیه این کمیته در ارتباط با اتفاقات بازی پرسپولیس و استقلال و محرومیت فرشاد احمدزاده توضیحاتی ارائه کرد....

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره صدور آرای اولیه این کمیته در ارتباط با اتفاقات بازی پرسپولیس و استقلال و محرومیت فرشاد احمدزاده توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش مدال، اسماعیل حسن زاده با اشاره به اطلاعیه شب گذشته کمیته انضباطی در ارتباط با دربی، محرومیت فرشاد احمدزاده از پرسپولیس و احضار چند بازیکن دیگر، گفت: این رای اولیه بود. اقدام تکمیلی و نهایی زمانی است که گزارش مقامات رسمی از جمله تیم داور و ناظر مسابقه و ناظران انضباطی به دستمان برسد که بخشی از آن رسیده است. فرصت دفاع به هر دو تیم بزرگ پایتخت که در بخش تماشاگران اشکالاتی از آنها سر زده بود و هم اشخاص حقیقی که مرتکب رفتار غیر ورزشی شده اند، داده می شود.

وی افزود: یک دستور موقت برای بازیکن پرسپولیس صادر کرده ایم که تا اطلاع ثانوی محروم است.

رئیس کمیته انضباطی در پاسخ به این سئوال که چرا باوجود تقدیر از کاپیتان های دو تیم به کریم باقری مربی پرسپولیس و نقش وی در آرام کردن درگیری ها اشاره ای نشد؟ تصریح کرد: اطلاعیه که ما صادر کردیم یک برداشت سریع از حوادث بود تا سایر زوایا مشخص شود. از تمام عزیزان در کادر فنی دو تیم و دیگر مسئولان تقدیر و تشکر می کنم. کریم باقری همیشه در این نوع اتفاقات نقش موثری داشته است.

حسن زاده تاکید کرد: از باقری جز این هم انتظار نمی رود. آبرو و حیثیتی که بزرگان فوتبال ما جمع کرده اند باید سرمایه ای برای فوتبالمان باشد. ان شاءالله بتوانیم افراد بیشتری را مورد تقدیر قرار بدهیم.

وی در خصوص احتمال صدور رای قطعی دربی تا پایان هفته گفت: اگر امروز بتوانیم ابلاغ و اخطاریه را بفرستیم و چرخه کامل شود، تا آخر هفته رای صادر می شود. با حوصله پیش می رویم تا دقت فدای سرعت نشود.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در پایان در خصوص ورود یک جیمی جامپ به زمین در دربی خاطرنشان کرد: این افراد تماشاگرانی متعلق به تیم میزبان یا میهمان هستند. مهم این است هویت این فرد نزد مقامات غیر فوتبالی مشخص می شود و راهکارهایی وجود دارد که فرد نتواند حتی برای بازی های بعدی بلیت بگیرد و به ورزشگاه بیاید. آنقدر جیمی جامپ ها زیاد شده اند که آدم تصور می کند بخشی از یک مسابقه هستند. ای کاش تنها مشکل ما همین باشد. باید چاره ای هم برای این مسئله اندیشید.

بیشتر بخوانید:

اولین پس لرزه دربی؛ بازیکن پرسپولیس تا اطلاع ثانوی محروم شد

حسن‌زاده: با احمدزاده برخورد شدیدی می‌شود

 

 

تگ ها


دربی 90 پرسپولیس استقلال فرشاد احمدزاده اسماعیل حسن زاده آرای کمیته انضباطی فوتبال