توضیحات رییس کمیته اخلاق درباره حواشی فینال جام حذفی

رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال و عضو کارگروه بررسی حواشی فینال جام حذفی توضیحاتی درباره حوادث رخ داده در حاشیه دیدار فینال جام حذفی ارائه کرد....

به گزارش مدال؛ مرتضی تورک - رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال درباره نشست امروز عنوان کرد: از شب گذشته و پس از اتفاقات رخ داده در دیدار تیم های پرسپولیس و داماش، پرونده ای در کمیته اخلاق در این ارتباط تشکیل شد. امروز هم از طرف فدراسیون فوتبال،وزارت ورزش و دادستانی کل کشور به اهواز عزیمت کردیم و جلساتی را با مسئولان ارشد مختلف انجام دادیم.مجموعه گزارش های دریافتی را در نهایت در اختیار رییس محترم فدراسیون فوتبال قرار خواهیم داد که هم اینک در کنگره فیفا و کنفدراسیون و همچنین هیات رییسه ای اف سی حضور دارند.
وی ادامه داد: مسئولیت برقراری امنیت ورزشگاهها با سازمان لیگ نیست و نهاد های دیگری نظیر نیروی انتظامی، شورای تامین استان و دیگر مراجع ذیصلاح وظیفه تامین امنیت ورزشگاهها را بر عهده دارند. شورای تامین در ارتباط با برگزاری مسابقه تشکیل شده بود اما در بحث اجرا مسائلی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. در این ارتباط به نظر می رسد از سوی برخی نهاد ها کوتاهی رخ داده است.
وی بیان کرد: تجهیز نبودن ورزشگاه ها به دوربین و بحث امکانات فروش بلیط الکترونیک از مباحثی است که به صورت جدی باید مورد بررسی قرار بگیرد.بلیط فروشی از لحاظ ضوابط انجام شد و در حالی که ظرفیت ورزشگاه 28 هزار نفر می بود، برای 20 هزار نفر بلیط فروشی صورت گرفت. با این وجود متاسفیم که می بینیم بیش از30 هزار نفر وارد ورزشگاه شدند و در قسمت های خطرناکی مانند نرده ها بعضا استقرار یافتند.
وی ادامه داد: قطعا وقتی فروش بلیط به صورت الکترونیک باشد و دوربین های مدار بسته نیز در ورزشگاه ها استقرار یابند کنترل نیروی انتظامی بیش از پیش خواهد بود. لذا انتظار از وزارت ورزش و جوانان این است ضمن تاکید بر حقوق فوتبال ورزشگاه ها را به امکانات مدرن مجهز کنند.
رئیس کمیته اخلاق تصریح کرد: در بخش سازمان لیگ و کمیته مسابقات نیز در هفته اخیر و در بازیهای حساس مشکلاتی داشتیم و بر این اساس لزوم تقویت این بخش ها هم به صورت جدی لازم به نظر می رسد.
تورک در پایان گفت: از سوی دیگر لزوم تقویت ارکان قضایی فدراسیون فوتبال نیز موضوع بسیار حائز اهمیتی است که در این باب کمیته انضباطی با صدور آرای بازدارنده و سریع میتواند از وقوع مباحث این چنینی جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید:

واکنش ها به حواشی فینال جام حذفی

 

 

تگ ها


فینال جام حذفی فینال جام حذفی ایران فینال جام حذفی فوتبال ایران حواشی بازی پرسپولیس داماش فوتبال