توضیحات رییس کمیته انضباطی درباره اتفاقات بازی پرسپولیس و سایپا

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص بازی ساپیا و پرسپولیس که در انتها به جنجال کشیده شد توضیحاتی ارائه کرد ......

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص بازی ساپیا و پرسپولیس که در انتها به جنجال کشیده شد توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش مدال، اسماعیل حسن زاده، رییس کمیته انضباطی در خصوص بازی سایپا و پرسپولیس که جنجال های زیادی را به دنبال داشت، گفت: طبق مقررات ما اجازه نداریم جزییات پرونده را قبل از رسیدگی اعلام کنیم اما با توجه به اهمیت موضوع اطلاعاتی کلی از درگیری های بازی را اعلام می کنم.

او ادامه داد: داور و نماینده سازمان لیگ نظراتشان را نوشته اند. بخشی از گزارش مربوط به رفتار بازیکنان، بخشی مربوط به رفتار کادر فنی و بخشی دیگر مربوط به رفتار تماشاگران است. ما این ها بررسی می کنیم و مراتب را به متخلفین که در گزارش نام آن ها آمده است اعلام می کنیم. آنها هم فرصت دارند ظرف مدت قانونی دفاعیاتشان را به ما اعلام کنند. امیدواریم که بتوانیم رای مناسب و تنبیهات متناسبی را در نظر بگیریم.

حسن زاده در خصوص وظیفه کمیته انضباطی در چنین مواردی اظهار کرد: ما سعی می کنیم کار خودمان را به بهترین شکل و با دقت و سرعت انجام دهیم اما همه چیز دست ما نیست و بخشی از این ماجرا ها به شخصیت و رفتار اجتماعی افراد بر می گردد. ما اگر همه آیین نامه را هم اجرا کنیم نمی توانیم بگوییم این اتفاقات دیگر رخ نمی دهد. افراد باید به همدیگر احترام بگذارند و حرمت کسوت، سن و جایگاه دیگران را نگه دارند.

او اضافه کرد: من نمی خواستم این موضوع را بگویم اما طبق گزارش یکی از مقامات مسئول اگر ماموران وارد ماجرا نمی شدند این درگیری بدتر هم می شد. ما وظایف خودمان را به دقت انجام می دهیم اما انتظارات ما از افراد مخصوصا کسانی که الگو و بزرگتر هستند سر جای خودش است.

رییس کمیته انضباطی که با رادیو تهران صحبت می کرد در خصوص زمان احتمالی اعلام حکم هم بیان کرد: نمی دانم که حکم قبل از بازی پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا اعلام می شود یا خیر اما با توجه به تعطیلی اربعین و تعطیلات پایان هفته و همینطور روال کار اداری اعلام رای به این زودی نخواهد بود.

بازی سایپا و پرسولیس روز شنبه در ورزشگاه تختی برگزار شد و بعد از تساوی دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه، برخی اعضای دو تیم با هم درگیری شدیدی پیدا کردند.

تگ ها


فوتبال