توضیحات محمودزاده درباره بند خاص قرارداد استقلالی‌ها

مسئول نقل و انتقالات سازمان لیگ اعلام کرد که ۵ بازیکن استقلال که قراردادشان با این تیم به پایان رسیده است، باید این تیم را در قطر همراهی کنند....

به گزارش "ورزش سه"، فریبرز محمود زاده مسئول نقل و انتقالات سازمان لیگ امروز گفتگویی مهمی را با حضور در شبکه خبر به زبان آورد و در رابطه با موضوعات مختلفی توضیح داد که حرف های او را به طول کامل در ادامه می‌خوانید.

سهیمه بزرگسالان از ۱۸ به ۲۰ بازیکن افزایش یافته است
او درخصوص سهمیه امسال تیم ها در لیگ برتر گفت: با توجه به تغییراتی که نسبت فصل گذشته داشته ایم، در هر رده سنی، قوانین مختلفی داریم. در فصل قبل، سهمیه آزاد یا بزرگسال تیم ها ۱۸ بازیکن بود که اکنون به ۲۰ بازیکن افزایش پیدا کرده است و به جای ۳ بازیکن زیر ۲۵ سال به ۴ بازیکن افزایش یافته است.


هر باشگاه می‌تواند نهایتا ۶۳ بازیکن جذب کند
وی افزود: همچون سال قبل، ظرفیت بازیکنان زیر ۲۳ سال ۹ نفر و ظرفیت بازیکنان امید و جوانان ۱۵ نفر است که مجموع جذب بازیکن در همه رده های سنی برای هر باشگاه، ۶۳ بازیکن است.

جذب مربی و بازیکن خارجی همچنان ممنوع است
محمودزاده درخصوص تعیین تکلیف بازیکنان خارجی گفت: با توجه به اینکه جذب بازیکن خارجی ممنوع شد، امکان جذب بازیکن لیگ برتری برای ۱۴ تیم لیگ نوزدهم، از ۶ نفر به ۷ نفر افزایش پیدا کرد ولی برای دو باشگاه دسته اولی که امسال به لیگ برتر صعود کرده اند، سهمیه جذب بازیکن لیگ برتری به ۱۰ نفر افزایش پیدا کرد و چون مربی و بازیکن خارجی ممنوع است، فقط باشگاه هایی که از فصل قبل، بازیکن و مربیان خارجی دارند، می توانند با آن افراد تمدید کنند ولی جذب بازیکن و مربی خارجی ممنوع است و حتی انتقال بازیکن خارجی از باشگاه های داخلی به تیم دخلی دیگر ممنوع است.

استقلال نمی‌تواند از بازیکنان جدید در آسیا استفاده کند
وی در مورد بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه ها گفت: در این زمینه دو مبحث وجود دارد. مورد اول بحث بین المللی است. از میان چهار باشگاه ایرانی که در لیگ قهرمانان آسیا حاضر هستند، پنجره نقل و انتقالاتی استقلال و شهرخودرو به خاطر مسائل بین المللی بسته است و به هیچ عنوان نمی توانند بازیکن جدید ثبت نام کنند که روز گذشته نیز فرصت آنها به پایان رسید و متاسفانه نمی توانند از بازیکنان جدید در آسیا استفاده کنند. 


با پرداخت بدهی هم شهرخودرو و استقلال مشکلشان حل نمی‌شود
وی افزود: اما به دلیل باز بودن tms باشگاه های پرسپولیس و سپاهان، توانستند اسامی بازیکنان جدید را ارسال کنند ولی تیم های استقلال و شهرخودرو فقط از بازیکنان قبلی می توانند استفاده کنند و حتی با پرداخت بدهی هم نمی توانند از بازیکنان جدیدشان در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان آسیا استفاده کنند.


بازیکنان استقلال بندی در قراردادشان هست و باید بمانند
محمودزاده درخصوص اتمام قرارداد ۵ بازیکن تیم استقلال و تعیین تکلیف آنها اظهار داشت: پنج بازیکن استقلال که قراردادشان به اتمام رسیده، می بایست حتما در تمرینات تیمشان حاضر شوند و موظفند که استقلال را در آسیا همراهی کنند. بندی در قرارداد این بازیکنان وجود دارد که آنها را مکلف کرده است که تا پایان رقابت های لیگ قهرمانان آسیا تیمشان را همراهی کنند. 

بازیکنان استقلال تا پایان مسابقات آسیایی موظف به حضور هستند
مسئول نقل و انتقالات سازمان لیگ تصریح کرد: رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به دلیل شیوع ویروس کرونا به شهریور ماه منتقل شد و مربوط به این فصل فوتبالی است و در متن قرارداد این بازیکنان آمده است که در صورت حضور باشگاه در مسابقاتی که در آن شرکت دارد، به بعد از پایان مدت قرارداد گسترش یابد، این بازیکنان موظف به حضور در پایان مسابقات هستند. این بازیکنان موظف هستند در تمرینات و بازی های استقلال در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کنند.


حق عقد قرارداد با دلار وجود ندارد
وی در مورد افزایش قیمت قرارداد ها گفت: با توجه به اینکه هیئت رئیسه فدراسیون و سازمان لیگ تصویب کرده است که بازیکنان داخلی حق بستن قرارداد با قیمت ارز ندارند، فقط با واحد پول ایران باید قراردادشان را ثبت کنند. افزایش قیمت قراردادها به اراده باشگاه ها برمیگردد.

قانون منع خرید بازیکن و مربی خارجی اجرایی است
محمودزاده در مورد عدم حضور مربیان خارجی در ایران گفت: مبحثی به نام منافع ملی در میان است. پرونده های بین المللی زیادی علیه ایران در فیفا وجود دارد. منافع ملی ما ایجاب میکرد جلوی این هرج و مرج ها را ولو به طور موقت بگیریم. ما برای این فصل، این مصوبه را ابلاغ کرده ایم. تا این لحظه این مصوبه اجرایی است. 


وزارت ورزش از قانون جدید حمایت کرده است
محمودزاده گفت: همین آقای استراماچونی به دلیل عدم دریافت مطالباتشان استقلال را ترک کرد. حتی پول ایشان آماده بوده ولی  طریقه انتقال آن به دلیل بحث تحریم ها مشکل داشته است. حتی وزارت ورزش از این مصوبه حمایت کرد و بخاطر منافع ملی باید رعایت شود. ورود مربیان خارجی جدید ممنوع است و این مصوبه لازم الاجراست.


مسئول نقل و انتقالات سازمان لیگ در پایان و در مورد شرایط الکس نوری گفت: با توجه به شرایطی که ایشان دارد، شرایط ایشان را بررسی می کنیم و نظر نهایی را اعلام می کنیم.

تگ ها


نقل و انتقالات ۱۳۹۹ سازمان لیگ برتر فریبرز محمودزاده