توضیح استقلال درباره دیاباته؛ به زودی برمی‌گردد

باشگاه استقلال اعلام کرد برای بازگشت شیخ دیاباته به ایران طی یکی دو روز آینده تلاش می‌کند....

به گزارش "ورزش سه"، شیخ دیاباته از حدود یکماه قبل ایران را ترک کرده است و به خاطر مشکلات مختلف هنوز به تهران برنگشته است. از این رو طی روزهای گذشته شایعات مختلفی درباره وضعیت این بازیکن وجود داشت و حتی گفته می شد که ممکن است او دیگر به استقلال برنگردد.


حالا اما باشگاه استقلال طی اطلاعیه ای درباره وضعیت دیاباته توضیحاتی را ارائه کرده است.


در اطلاعیه باشگاه استقلال آمده است: 


"دیاباته بعد از تعطیلات لیگ، به مدت ۱۰ روز راهی مرخصی شد. پس از ۳ روز از ترک ایران توسط دیاباته، ستاد مبارزه با کرونا قانونی را مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع ۱۳ کشور به ایران را ابلاغ نمود که در این فهرست نام فرانسه هم دیده می‌شد.


باشگاه استقلال بعد از این اتفاق اقدامات خود را برای بازگشت دیاباته انجام داد و بعد از بیش از ۱۰ روز ویزای این بازیکن صادر شد.


بعد از صدور ویزا، به این بازیکن موضوع را اعلام کردیم. در ادامه این بازیکن راهی فرودگاه شد و با مدارک ارسالی از سوی باشگاه استقلال توانست کشورش را به مقصد ترکیه ترک کند. در ترکیه اما دستورالعمل فوق مانع از پرواز این بازیکن به تهران شد و به دلیل تعطیلی روز جمعه و همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری، امکان حل موضوع از داخل ایران نبود و به همین دلیل او دوباره به فرانسه برگشت.


با این‌حال روز گذشته اعلام شد که ممنوعیت فوق به شرط ارائه تست PCR از سوی مسافران ملغی شده و به همین دلیل مسئولان باشگاه استقلال در تلاشند ظرف یکی دو روز آتی دیاباته به ایران بازگردد.


گفتنی است که در روزهای گذشته نیز دیاباته با مسئولان استقلال ارتباط مستمری داشته است."


این در شرایطی است که قرارداد دیاباته با استقلال روز ۹ تیرماه به پایان می رسد و در صورت بازگشت او به ایران هم مسئولان باشگاه برای بازی کردن او باید متمم جدیدی را برای توافق تا پایان فصل با دیاباته امضا کنند. باید دید طی روزهای آینده چه اتفاقاتی درباره این ستاره مالیایی رخ می‌دهد.

تگ ها


دیاباته استقلال تهران