توضیح جالب نکونام درباره صحنه جنجالی

جواد نکونام می گوید در لیگی که تیم ها هر ۴، ۵ روز یکبار بازی می کنند، فولاد مظلوم ترین تیم است....

به گزارش "ورزش سه"، جواد نکونام سرمربی فولاد در نشست خبری پس از بازی با گل گهر درباره این دیدار گفت: همانطور که دیروز در نشست خبری گفتم، می دانستم بازی سخت و جانداری خواهد بود. بخاطر اینکه هر دو تیم با برنامه و تاکتیکی بازی می کنند. به باشگاه گل گهر به دلیل شرایطی که در فوتبال حرفه ای فراهم کرده است، تبریک می گویم. یک باشگاه کاملا حرفه ای و یک تیم خیلی خوب و منسجم. بابت بازیکنان باکیفیت و امکاناتی که دارند، به آنها تبریک می گویم. 

سرمربی فولاد اضافه کرد: با اینکه ۳ فصل است که در لیگ برتر حضور دارند، ولی یکی از بهترین تیم های فوتبال ایران هستند. دوباره به آنها تبریک می گویم. واقعا باشگاه حرفه ای هستند و خیلی خوب عمل می کنند. در ۲ سال اخیر و همچنین  از زمانی که من امسال به تیم اضافه شدم، توانسته ایم ۲ بازیکن جذب کنیم. ۶ بازیکن را از دست داده ایم. خودتان دیدید که مصدومان زیادی داشتیم. با این وجود تیم ما نشان داد که با برنامه بازی می کند. برنامه ما درون زمین مشخص بود و می دانستیم از بازی چه می خواهیم و اطلاع داشتیم بازی سختی خواهد بود. حتی در طول تمرین این هفته نیز به بازیکنان گفته بودم که گل گهر تیم خوبی است و باید خیلی خوب و با تمرکز بالا برابرشان بازی کنیم. 

وی گفت: گل گهر در دیدارهای گذشته حریفان را تحت فشار می گذاشت و با به ثمر رساندن ۳، ۴ گل بازی هایش را خوب به پایان رسانده بود. فکر می کنم امروز غیر از ارسال از کناره ها، موقعیتی به حریف ندادیم و توانستیم کنترلشان کنیم. اگر دقت به خرج می دادیم، می توانستیم به گل برسیم و تیممان موفق شود گل دوم را به ثمر برساند ولی بچه هایمان زحمت کشیدند و تمام تلاششان را انجام دادند. به آنها تبریک می گویم، این پیروزی مبارک هواداران و مردم خوزستان باشد. 

او ادامه داد: پس از ۳ تساوی، سه امتیاز ارزشمند کسب کردیم. در ۲ بازی از دیدارهای گذشته که مساوی شد، حقمان بود که را راحت ببریم ولی شرایط برایمان سخت شد. ولی فوتبال همین است و ادامه دارد و شرایط طوری است که ما باید تا آخرین روز بجنگیم تا ان شالله در نیم فصل بتوانیم شرایط تیممان را بهتر کنیم و بازیکنان مصدوم برسند و برای ادامه لیگ آماده شویم. در لیگی که تیم ها هر ۴، ۵ روز یکبار بازی می کنند، فولاد مظلوم ترین تیم است. با همه تیم ها و کل لیگ، شرایط نابرابری داریم. خوشحالم از اینکه توانستیم تیم خوب و باشگاه حرفه ای گل گهر سیرجان را شکست دهیم. کار بزرگی انجام شد و امیدوارم این روند خوبمان ادامه داشته باشد.

نکونام درباره حواشی این دیدار گفت: این مسئله بخاطر اخراجی که اتفاق افتاد، طبیعی بود. به هر حال بازیکن در تلاش است کارت قرمز داور را برگرداند و بازیکنان گل گهر نیز از او حمایت می کنند و بازیکنان ما نیز قصد دارد از حق خودش دفاع کند. اینها مسائل طبیعی فوتبال است و هر جا اتفاق بیفتد این اعتراض ها وجود دارد. کمی طول کشید ولی به نظر من طبیعی بود. هم حق تیم آنها بود و هم حق ما بود. احتمال دارد تصمیمات در یک لحظه به ضرر هر دو تیم تغییر کند. بیرون از زمین مشکلی نبود و این اعتراضات درون زمین بود.

وی درخصوص داور بازی نیز گفت: بازی سنگینی بود. آقای حاج ملک خوب قضاوت و کنترل کرد. در نیمه دوم حواس ما جمع بود که برخوردی نداشته باشیم و در یکی دو صحنه شاید روی خطاهایی که گرفت، تحت تأثیر جنگ نیمه اول بود. ولی در مجموع بازی به این سنگینی را خیلی خوب قضاوت کرد و داوری فوق العاده ای داشت.

سرمربی فولاد درمورد اینکه حاج ملک به اعضای نیمکت دو تیم کارت های زیادی داده است، گفت: زمانی که بازی وارد تنش می شود و بازیکنان کارت زرد و قرمز می گیرند، مربیان نیز صحبت هایی را مطرح می کنند. باید ببینیم چه اتفاقی افتاده است که داور تصمیم گرفته است به اعضای نیمکت کارت بدهد یا خیر. اینکه من بخواهم از دور بگویم تصمیم داور درست بوده است یا غلط، غیر کارشناسی است.

نکونام در مورد اینکه فولاد پس از ۱۰ نفره شدن گل گهر تدافعی بازی کرد، پاسخ داد: ما می دانستیم از بازی چه می خواهیم. گل گهر می تواند با بازیکنان باکیفیتی که دارد، حتی با وجود ۱۰ نفره شدن هر تیمی را در اینجا شکست دهد. برنامه ما در نیمه دوم همین بود که به حریف فضا ندهیم. ما بازی آنها را آنالیز کرده بودیم که اگر فضا داشته باشد، بازی طولی را خیلی خوب انجام می دهد. ما کاملا فضاها را بستیم و مشکلی نداشتیم که دفاع کنیم.

وی در مورد اینکه منظورش از اینکه فولاد مظلوم ترین تیم لیگ است چیست، پاسخ داد: من عرض کردم، در ۲ سال گذشته پنجره باشگاه بسته بوده و نتوانستیم بازیکن بگیریم. با این شرایط، ۶ بازیکن هم از تیم جدا شدند. من در این مورد صحبت کردم وگرنه بحث دیگری نیست.

نکونام در پایان در مورد اینکه آیا صالح حردانی توانایی حضور ثابت در ترکیب تیم ملی را دارد یا خیر گفت: سال اولی که به فولاد آمدم، صالح حردانی حتی با باشگاه قرارداد نداشت. او برای تست دادن آمده بود. وقتی که به تیم آمد، قرارداد سال اول و دومش ۵۰ و ۶۰ میلیون تومان بود. اسناد آن مکتوب موجود است. ولی در همان سال اول من سر یکی از بازی های دوستانه به یکی از مربیان تیم ملی گفتم که این بازیکن می تواند در تیم ملی ثابت بازی کند. او در حال حاضر بهترین دفاع راست فوتبال ایران است و توانایی بالایی دارد. ما باید به این بچه ها شکل دهیم، به آنها برسیم و از آنها مراقبت کنیم تا به فوتبال ملی ما خدمت کنند. شاید او سال بعد به تیم دیگری برود و شاید هم کنار ما باشد ولی ما باید از بازیکنان تاپ کشور مراقبت کنیم و به آنها پر و بال دهیم تا آنها رشد کنند. فوتبال باشگاهی و ملی به بازیکن خلاق و مطرح نیاز دارد.

تگ ها


فولاد خوزستان جواد نکونام