توضیح درباره قضاوت داوران مرد در کوراش زنان

فدراسیون ووشو با انتشار اطلاعیه ای درباره قضاوت داوران مرد در مسابقات کوراش زنان توضیحاتی را ارائه کرد....

به گزارش "ورزش سه"، رشته کوراش که قبلا زیر نظر فدراسیون جودو فعالیت می کرد، مدتی است به فدراسیون ووشو واگذار شده و این فدراسیون هم اخیرا در بخش بانوان مسابقات انتخابی را برگزار کرده است. برخی اتفاقات در این مسابقه از جمله قضاوت داوران مرد باعث ایجاد حاشیه هایی شده که فدراسیون ووشو با انتشار اطلاعیه ای به آن واکنش نشان داده است.


۱-کوراش یکی از رشته‎های ورزشی پر اهمیت است که در بازی‎های آسیایی ۲۰۲۲ و رویدادهای مهم بین المللی همچون بازی های داخل سالن آسیا و بازی های کشورهای اسلامی در سال پیش‎رو حضور خواهد داشت. بر اساس کارشناسی‎های صورت گرفته از سوی این فدراسیون با نظارت وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک، این رشته در بخش بانوان از شانس بالایی برای کسب مدال ارزشمند طلا برخورددار است. از آنجایی که مدال آوری بانوان این مرزوبوم با حجاب اسلامی که نشان دهنده آن است که حجاب محدویت نیست یکی از اهداف اصلی ورزشی کشور است، این رشته به صورت جد مورد توجه فدراسیون ووشو، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک می‎باشد.


۲- با وجود گذشت بیش از ۲ سال وقفه در برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی بانوان، این رقابت‎ها با رعایت کامل موازین شرعی و مطابق با پروتکل‎های بهداشتی به میزبانی استان خراسان شمالی برگزار گردید و به دلیل حساسیت بالای این مسابقات و در راستای رعایت عدالت، مطابق سنوات گذشته و بر اساس رقابت هایی که در سطح بین المللی برگزار می شود، با نظارت دقیق برای دیدارهای حساس از جمله نیمه‌‎نهایی و نهایی از داوران مرد استفاده شد.


۳-برگزاری این مسابقات و استفاده از داوران مرد برای دیدارهای نهایی و ماقبل نهایی تماما با هماهنگی و مجوز رسمی نهاد های نظارتی و مراجع ذی‌صلاح مربوطه بوده است، ضمن اینکه کلیه موازین اسلامی و شرعی رعایت شده است.


۴- رهبر معظم انقلاب اسلامی طی دیداری با ورزشکاران حضور ورزشکاران در میدان‌های بین‌المللی با حفظ اخلاق و روحیه جوانمردی و رعایت جوانب شرعی را تبلیغ جهانی ارزش‌ها و صفات برجسته یک ملت خواندند و فرموندند: یکی از این موارد، حضور بانوان و دختران ورزشکار با رعایت حجاب شرعی، در میدان‌های [ورزشی] بین‌المللی است که اقدامی فوق‌العاده، و بسیار مهم و با ارزش است. فدراسیون ووشوی جمهوری اسلامی ایران نیز با پیروی تمام و کمال از رهبر شیعیان جهان در همین راستا گام بر داشته و رعایت تمامی شئونات و اخلاق اسلامی را همواره سرلوحه کار خود قرار داده است.

تگ ها


ووشو