توضیح فدراسیون وزنه‌برداری آمریکا درباره دلیل عدم صدور ویزا وزنه‌برداران ایران

فدراسیون وزنه برداری آمریکا تایید کرد که فقط یک وزنه بردار ایرانی نتوانسته ویزای ورود به آمریکا دریافت کند و به این ترتیب نمی تواند در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ شرکت کند ......

فدراسیون وزنه برداری آمریکا تایید کرد که فقط یک وزنه بردار ایرانی نتوانسته ویزای ورود به آمریکا دریافت کند و به این ترتیب نمی تواند در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ شرکت کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت  Inside the games، فدراسیون وزنه برداری آمریکا رد شدن درخواست ویزای تنها یکی از وزنه برداران ایرانی را تایید کرد.

فیل اندروز، مدیر اجرایی فدراسیون وزنه برداری آمریکا در این باره، اعلام کرد: طبق قانون ۲۱۴ b  یکی از ورزشکاران ایران نتوانسته است ویزای آمریکا را دریافت کند. طبق این قانون افرادی که درخواست ویزای آمریکا می کنند باید تایید کنند که بعد از مسابقات قهرمانی جهان قصد بازگشت به خانه را دارند. در صحبت با بخش صدور ویزا ما دریافتیم که این ورزشکار مدارک کافی برای ثابت کردن این مساله را نداشت. سه نفر دیگر از تیم ملی ایران که جزو نمایندگان و تراپیست های تیم بودند نیز نتوانستند ویزا دریافت کنند. این افراد از کمیته برگزاری مسابقات دعوت نامه نداشتند.

اندروز در ادامه درباره این که فدراسیون وزنه برداری ایران دوباره برای این ورزشکار درخواست ویزا داده است، گفت : ما مطمئن هستیم که این یک ورزشکار با ارائه مدارک لازم می تواند ویزا دریافت کند.

این در خالی است که بنا به اخبار منتشر شده صالح چراغی و ایوب موسوی که در وزن های ۸۵ و ۹۴ کیلوگرم کشتی می گیرند نیز ویزا دریافت نکرده اند.

مدیر اجرایی فدراسیون وزنه برداری آمریکا درباره این مساله، گفت که هیچ کدام از این دو کشتی گیر در لیست اولیه ایران نبوده اند و نامه های مربوط به دعوت به گرفتن ویزا را نداشتند.

 

تگ ها


اخبار روز وزنه‌برداری