توضیح مسئول صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها در مورد ارسال مدارک به AFC

مسئول صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ توضیحاتی در مورد ارسال مدارک باشگاه ها به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه کرد ......

مسئول صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ توضیحاتی در مورد ارسال مدارک باشگاه ها به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه کرد.

به گزارش مدال به نقل از  خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران سهیل مهدی گفت: هر ساله باشگاه های متقاضی اخذ مجوزحرفه ای لازم است مدارک مرتبط با این امر را آماده و از طریق سامانه تعیین شده به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کنند.

مسئول صدور مجوز حرفه ای فوتبال ایران ‏ ‏ افزود: در رابطه با بحث حرفه ای سازی و اشاره به باشگاه هایی که خصوصی نیستند طبق تصمیم اخیر دولت، همه  سازمان های دولتی حق کمک به باشگاه های حرفه ای فوتبال را ندارند.

وی فوتبال ایران اعلام کرد: با توجه به فرصت اعطایی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه های ایرانی اخیرا کارشناسان و پیشکسوتان محترم فوتبال کشور در این خصوص اظهار نظرات مختلفی انجام داده اند که در این خصوص برای تنویر افکار عمومی باید به نکات مهمی در این رابطه اشاره کنیم.

مهدی تاکید کرد: صحت و سقم همه مدارک را مدیرعامل باشگاه از لحاظ حقوقی و قانونی تضمین کرده و ارائه هرگونه اطلاع خلاف واقعیت در مسئولیت خود باشگاه است.

 وی تاکید کرد: دوستان و کارشناسان بزرگوار فوتبال کشور، فرصت یک ماهه اعطا شده به فوتبال ایران که به گواه رای های صادره در AFC تا به حال برای هیچ کشوری اتفاق نیفتاده و تنها با جلسات مکرر و پافشاری مسئولین رده بالای فدراسیون میسر شده، تنها فرصتی است که باشگاه های ما بتوانند هرچه بهتر کیفت مدارک اعطایی را به AFC ارتقا بخشیده و در زمینه ساختارسازی ، پرسنلی ، آکادمی ، مالی و ... مقدمات سازوکار حضور در آسیا را هرچه بهتر فراهم نمایند و فی الواقع تعبیر ما از حرفه ای شدن تنها ساختن ورزشگاه و سالن های تمرین و تزریق پول فراوان برای قراردادهای نجومی و دستمزدهای بالا نیست.

مسئول صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ افزود: در روز های اخیر یکی از موضوعات پیش آمده که خلاف واقعیت است و در رسانه های نوشتاری بسیار به آن پرداخته شده موضوع سندسازی است. در این رابطه لازم به توضیح است، مسئولیت همه مدارک ارسالی برعهده باشگاه است و کمیته صدورمجوز وظیفه نظارت و ارزیابی مدارک صادر شده از سوی باشگاه ها را به عهده دارد.

وی تصریح  کرد: این بحث در شرایطی اعلام شد که منطقی ترین روش های درآمد زایی باشگاه ها را که در دنیا به عنوان حقوق یک باشگاه حرفه ای است از آنان دریغ کرده ایم. پس بهتر است بدانیم تجاری سازی اولویت بر خصوصی سازی دارد و چه بسا باشگاهای تحت پوشش شرکت های سهامی عام از جمله فولاد مبارکه سپاهان، فولاد اهواز، ایران خودرو و سایپا در صورتی که فرصت تجاری سازی را در فوتبال پیدا کنند با ظرفیت نیروی کارشناسی که در صنعت خود دارند تبدیل به غول های فوتبال آسیا می شوند.

مهدی  تاکید کرد: این امر می تواند رسالت مدیریت فوتبال کشور باشد تا در آینده ای نزدیک بتوانیم در سیستم رو به رشد فوتبال آسیا پیشرو بوده و استعدادهای درخشان فوتبال کشور را سرمایه رشد و توسعه ساختار حرفه ای فوتبال در کشورمان کنیم.

تگ ها


اخبار روز فوتبال