توضیح مشاور عالی؛ شکایت جدیدی در راه نیست

فدراسیون فوتبال بابت حذف تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ساحلی روسیه قصد شکایت از کنفدراسیون فوتبال آسیا به دادگاه بین المللی ورزش را ندارد...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، این نکته ای بود که غلامرضا رفیعی مشاور عالی رییس فدراسیون فوتبال در مصاحبه با رادیو تهران بدان اشاره کرد و گفت: این موضوع با میزبانی مقدماتی جام جهانی متفاوت است. ما و AFC برداشت‌های مختلفی از رنکینگ داریم. بر اساس سند فنی که پس از مسابقات سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ آسیا صادر شد  امتیازها را محاسبه می‌کنیم، اما AFC امتیاز تیم‌ها را بر اساس آنچه در قرعه کشی این سه سال اتفاق افتاد محاسبه کرد.

وی در ادامه حرف هایش به این نکات هم اشاره کرد: متاسفانه این اختلاف برداشت تاکنون حل نشده است. قرار شد برای جام جهانی ۲۰۲۱ مسکو سه تیم آسیایی که بیشترین امتیازها را در سه سال مذکور داشتند به جام جهانی اعزام شوند. هنوز به این مرحله نرسیده ایم که بگوییم می خواهیم شکایت یا اقدام حقوقی کنیم. هم چنان در حال مکاتبه هستیم و  AFC هم جواب داده است. شرایط را بررسی می‌کنیم تا اگر به واقع حق با ما است روی حقانیت خود اصرار کرده و تیم ما به جام جهانی اعزام شود. اگر هم حق با AFC بود تسلیم شویم. به دلیل کرونا امسال برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا دو بار به تعویق افتاد و درنهایت پس از اینکه مشخص شد امکان برگزاری رقابت ها وجود ندارد بازی‌ها را لغو کرده و گفتند سه تیمی که راهی جام جهانی می‌شوند تیم‌هایی هستند که معدل امتیازی‌شان در سه دوره اخیر قهرمانی آسیا ملاک عمل باشد. برخلاف بحث میزبانی انتخابی جام جهانی فوتبال در این زمینه در حال حاضر مشکل حقوقی نداریم.

تگ ها


فوتبال ساحلی