توضیح کنعانی درباره عجیبترین گل تاریخ تیم ملی

محمدحسین کنعانی زادگان می‌گوید تیم ملی آماده پیروزی مقابل سوریه است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، محمدحسین کنعانی زادگان مدافع تیم ملی ایران که در بازیهای اخیر با شجاع خلیل زاده زوج خط دفاعی را تشکیل داده، شب گذشته در برنامه فوتبال برتر حضور یافت و با اشاره به شرایط زمین چمن لبنان گفت: رفتیم زمین بازی را دیدم، اصلا واقعا شرایط خوبی نداشت و جای انسان آنجا نبود و شرایط خیلی سخت بود ولی ما هم‌قسم شده بودیم و می‌دانستیم دعای مردم خوبمان پشت ما است و خدا را صد هزار مرتبه شکر که توانستیم در دقایق خوبی ببریم. در نیمه اول موقعیت های خوبی داشتیم کلی توپ هایمان گل نشد ولی در نهایت توانستیم بازی را ببریم. 

وی در خصوص دیدار برابر لبنان و پیروزی دیرهنگام ایران توضیح داد: شرایط جوی خیلی بد بود و وقتی یک گل عقب افتادیم، بخاطر بادی که بود آن اتفاق افتاد و مثل اینکه توپ هم یک متر بیرون رفته بود. مهم نبود چه اتفاقی افتاده، تیم گل می‌خورد ولی خدا را شکر توانستیم به بازی برگردیم. رفته رفته تیم حریف دفاعی تر می‌شد و وقت تلف کردن هایشان که کادرپزشکی آنها ۶-۷ بار به زمین آمد و اواخر کادرپزشکی به جای بازیکنان وقت تلف می‌کردند و آرام آرام از زمین بیرون می‌رفتند. و اواخر بازی با هفت دفاع بودند و یازده بازیکن در محوطه جریمه بودند ولی خدا را شکر توانستیم دل مردم را شاد کنیم.

کنعانی زادگان با اشاره به گلی که لبنان به ثمر رساند، اظهار داشت: هافبک لبنان می‌خواست سانتر کند که توپ بالای سر گلر ما رفت و فکر می‌کنم یک متر هم تیر دروازه رد شده بود و به اوت رفته بود ولی چون VAR نمی‌تواند آنجا را درست نشان بدهد، باد توپ را برگرداند و همه غافلگیر شدیم ولی خدا را شکر توانستیم به بازی برگردیم. 

لژیونر فوتبال ایران راجع به صحنه گل همچنین گفت: ما همیشه مخصوصا خط دفاع و گلر، همیشه باید بدبین باشیم و فوروارد باید خوشبین باشد. اتفاقی است که افتاد ولی خدا را شکر توانستیم خوب کار کنیم، مخصوصا در نیمه دوم در خط دفاع من و شجاع پشت هجده آنها بودیم انقدر بالا بازی کردیم.

او در مورد زوجش در تیم ملی و همچنین کار کردن با سایر بازیکنان توضیح داد: کنار بازیکنان بزرگی بازی کرده‌ام؛ از آقا سید گرفته تا آقای خلیل زاده و کسان دیگری که کنار آنها بازی کرده‌ام و چیزهای زیادی از آنها یاد گرفته‌ام و مخصوصا دو سه سالی که پشت سر هم با پرسپولیس قهرمانی داشتیم بهترین عملکرد دفاعی را داشتیم و مربی های خوبی کنارمان بودند و ناگفته نماند مربی های خوبمان آقای اسکوچیچ و کادرفنی آنها واقعا خیلی خوب تیم های حریف را آنالیز می‌کنند و تمرینات خوبی را می‌گذارند و به ما کمک می‌کنند روز به روز پیشرفت کنیم و خدا را شکر توانستیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و فکر می‌کنم در این بازی ها که گذشته، جزو بهترین خط دفاع های تیم های آسیایی باشیم.

کنعانی راجع به وضعیت تیم ملی در آستانه بازی سوریه گفت: شرایط بچه ها خیلی خوب است و همه با هم یک خانواده هستیم و هشتاد میلیون مردم خوبمان پشت ما هستند و با دعای خیرشان می‌توانیم بهترین عملکرد را در زمین داشته باشیم.

مدافع تیم ملی با اشاره به شرایط فدراسیون فوتبال اظهار داشت: فدراسیون و آقای عزیزی خادم دستشان خالی است و خیلی تنها هستند. دوست دارم ارگان ها و هر کسی که می‌تواند به تیم ملی و فدراسیون کمک کند. می‌دانیم وضع اجتماعی مردم با اتفاقاتی که رخ داده خیلی بد است ولی حتما دوست داریم اگر بشود رییس جمهور یک روز به تمرین تیم ملی بیاید و با ما یک تمرین هم کند و این برای ما قوت قببی می‌شود. این فوتبال خیلی مهم است و مردم ما با این فوتبال زنده هستند و این جام جهانی خیلی کمک می‌کند که بتوانیم دل مردم را شاد کنیم و دوست دارم هر کسی می‌تواند، به فدراسیون و آقای خادم کمک کند چون واقعا تنها هستند و مشکلاتی هم وجود دارد که نمی‌خواهم آن را باز کنم و فقط این خواهش را دارم که بیایند. قلبا دوست دارم رییس جمهور به تمرین تیم ملی بیاید. در این شرایط بدی که ما هستیم، اگر به جام جهانی برویم واقعا دل مردم خوب ما شاد می‌شود.

وی افزود: دوست دارم [رئیس جمهور] کمک کنند و پشت فدراسیون باشند. آقای عزیزی خادم خیلی زحمت می‌کشند و تنها هستند و انشاالله که بتوانند کمک کنند. از وزیر ورزش هم می‌خواهم کمک کنند چون واقعا تنها هستند.

تگ ها


تیم ملی ایران محمد حسین کنعانی زادگان فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال