توضیح یک کارشناس داوری درباره حرکت جنجالی بیرانوند

کارشناس داوری فوتبال ایران توضیحاتی در مورد برخورد توپ به داور مسابقه در جریان بازی روز گذشته پرسپولیس و سپاهان ارائه کرد....

کارشناس داوری فوتبال ایران توضیحاتی در مورد برخورد توپ به داور مسابقه در جریان بازی روز گذشته پرسپولیس و سپاهان ارائه کرد.

به گزارش مدال، در جریان بازی روز گذشته پرسپولیس مقابل سپاهان در دقیقه 73 بازی توپ پس از برگشت توسط مدافعان پرسپولیس به سر داور مسابقه خورد و در اختیار بازیکنان سپاهان قرار گرفت. به همین خاطر علیرضا بیرانوند اعتراض خودش را نسبت به این صحنه که منجر به کارت گرفتن او در این بازی شد به وسیله انتشار متنی اعلام کرد.

نوید مظفری در پاسخ به این سؤال که آیا هر برخورد توپی به داور مسابقه باعث قطع بازی و دراپ‌بال می‌شود، گفت: خیر، این مسأله سه حالت دارد یا مالکیت توپ در اختیار حریف قرار بگیرد یا منجر به حمله مؤثر تیم حریف شود و یا اینکه توپ پس از برخورد با داور وارد دروازه شود. فقط در این سه حالت باید به خاطر برخورد توپ با داور بازی قطع و دراپ‌بال انجام شود. 

مظفری در مورد اینکه آیا می‌توان حق را به دروازه‌بان پرسپولیس داد، گفت: در این صحنه حق با بیرانوند است اما او حق اعتراض به داور را ندارد، بیرانوند از محوطه جریمه تیمش خارج شده یعنی حدود 16 متر از دروازه دور شده به سمت داور آمده و به او اعتراض کرده است.

اخبار مرتبط:

واکنش شدید بیرانوند به داوری بازی با سپاهان+ عکس

تگ ها


نوید مظفری کارشناسی داوری علیرضا بیرانوند پرسپولیس سپاهان پرسپولیس علیرضا بیرانوند پرسپولیس سپاهان پرسپولیس-سپاهان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال