توقعات ییش از حد از تیم نوپا!

با دومین شکست متوالی ۲ بر ۱ لیگ برتر، گل گهر اینبار در میان توقع میلیون‌ها هوادار فوتبال، صدر جدول را از دست داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کلیدواژه این روزهای تیم سیرجانی همین کلمه توقع است؛ توقعی که با کسب نتایج درخشان در چند هفته اول لیگ به وجود آمد. آنها در خانه سپاهان را با سه گل شکست دادند؛ بیرون از خانه مس رفسنجان را بردند؛ در خانه در یک بازی سخت با فولاد مساوی کردند و ماشین سازی را در تبریز از پیش برداشتند. با این ۱۰ امتیاز، آنها علاوه بر اینکه صدرنشین قاطع لیگ شدند، این امید را داشتند که با نتیجه گیری در دو بازی آینده فرار بزرگی در صدر جدول داشته باشند.


اما درست در اوج خوش بینی ها و در شرایطی که همه سه امتیاز بازی پیکان را برای  گل گهر کنار گذاشته بودند، دو گل زودهنگام برای شاگردان مهدی تارتار، علیرغم اینکه با حملات پیاپی و پرتعداد گل‌گهری‌ها همراه شد، درنهایت نتیجه را به سمت فیروزه‌ای پوشان رقم زد تا گل گهر اولین شکست لیگ را هم در کارنامه خود ببیند. اما هفته بعد اتفاق دیگری افتاد. آنها اینبار شروع کننده بازی و به ثمررساننده گل اول مسابقه بودند، اما نفت همانطور که مقابل استقلال بازی را برگردانده بود، در دیدار مقابل گل گهر هم با گل های ریکانی و خالقی فر پیروز میدان شد تا شاگردان امیرقلعه نویی صدر جدول را از دست بدهند و آن را به استقلال تقدیم کنند.


نکته جالب در مورد گل گهر این است که مصدومیت یونس شاکری ستاره خط حمله این تیم، همانطور که انتظار می رفت، تاثیر زیادی روی نتیجه گیری ها آنها گذاشت. گل گهر که تازه دومین فصل حضور در لیگ برتر ایران را پشت سر می گذارد، اگرچه در این فصل خریدهای معقولانه ای انجام داده، اما هنوز تیمی است که در اسکوآد خود دوازده به علاوه یک یا دو بازیکن آماده به خدمت دارد و مابقی بازیکنان هنوز در سطح تیم اصلی نیستند؛ بنابراین غیبت، مصدومیت یا محرومیت هر یک از بازیکنان اصلی، تقریبا غیر قابل جبران است و این اتفاقی است که در مورد یونس شاکری در سه مسابقه آخر گل گهر رخ داده است. آنها اگرچه بازی مقابل ماشین سازی را در غیبت این بازیکن با پیروزی پشت سر گذاشتند، اما فرصت های از دست رفته در دو بازی بعدی گواه آن است که توقع ایجاد شده از تیم قلعه نویی، آنقدرها هم با حساب و کتاب و برمبنای توانایی های این مجموعه نیست و بیشتر به واسطه اعتبار سرمربی ۵ دوره قهرمان لیگ برتر ایجاد شده است.


در واقع اگرچه امیرقلعه‌نویی در پنجره تابستانی توانست تعادل خوبی با خریدهای خود در گل گهر ایجاد کند و با این تیم نتایج خیلی خوبی در هفته های ابتدایی بگیرد ولی آبی پوشان سیرجانی هنوز به زمان نیاز دارند تا به ثبات - همان نکته ی که قلعه نویی بارها تاکید کرده - برسد.


گذشته از این مسائل، تیمی که فصل گذشته تا هفته پایانی خطر سقوط را در اولین سال حضور در لیگ برتر حس می‌کرد، باید تجربیات بیشتری از  رقابت در سطح فوتبال ایران به دست بیاورد و حتی اگر سرمربی این تیم امیرقلعه‌نویی باشد، همچنان به ابزار مناسب‌تر و زمان بیشتری برای مطرح شدن به عنوان یک مدعی واقعی در لیگ برتر فوتبال ایران نیاز دارد.

بیشتر بخوانید:

امیدیان: گل‌گهر می‌تواند قطب‌ فوتبال ایران باشد

آقای گلی منشا؛ مقارن با گل نزنی مهاجمان پرسپولیس!

 

 

تگ ها


گل گهرسیرجان فوتبال ایران امیر قلعه نویی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال