توقف آلمان و اسپانیا، برتری پرگل ایتالیا و شکست هلند

دیدارهای تدارکاتی زیادی امشب در سراسر دنیا برگزار شد و نتایج جالبی نیز حاصل شد....

به گزارش "ورزش سه"، در هفته تطعطیلی رقابت های باشگاهی، تیم های ملی در سراسر جهان به میدان رفتند. ایتالیا با ارائه نمایشی مقتدرانه موفق به غلبه بر مولداوی شد، آلمان در دیداری نزدیک در نهایت برابر ترکیه به تساوی رسید، هلند مغلوب مکزیک شد و اسپانیا و پرتغال نیز به تساوی رضایت دادند.

ایتالیا با ارائه نمایشی تماشایی موفق شد با شش گل مولداوی را مغلوب کند. ایتالیا بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی بود که روی پاس استفان الشعراوی، کریستانته در دهانه دروازه موفق شد گل اول آتزوری را به ثمر برساند.

اما در دقیقه ۲۲ و روی پاس عمقی کریستن بیراگی، فرانچسکو کاپوتو در موقعیتی تک به تک قرار گرفت و گل دوم ایتالیا را به ثمر رساند. در دقیقه ۳۰ و این بار روی پاس کریستانته،  استفان الشعراوی در موقعیتی مناسب در سمت چپ با یک ضربه فنی و زمینی موفق به گلزنی شد. اما این پایان کار نبود و در دقیقه ۳۵ در حالیکه کاپوته در محوطه جریمه صاحب موقعیت بود، توپ به پای پوسمچ مدافع مولداوی خورد و او به طرزی عجیب دروازه خودی را باز کرد.

در لحظات پایانی نیمه اول ضربه چیپ لاتزاری در آستانه ورود به دروازه با اثرگذاری الشعراوی تبدیل به گل شد و نیمه نخست با برتری پرگل و ۰-۵ ایتالیا به اتمام رسید.

ایتالیا در دقیقه ۵۷ می توانست روی حرکت تماشایی بوناونتورا به گل ششم نیز دست پیدا کند، اما ضربه این بازیکن با عکس العمل تماشایی ناماسکو همراه شد. اما در دقیقه ۷۳ ایتالیا به گل ششم دست یافت. روی پاس گریفو، دومنیکو براردی در وسط محوطه و بدون مزاحم با ضربه ای دقیق موفق به گلزنی شد و ایتالیا با همین نتیجه موفق به کسب پیروزی شد.

آلمان در دیداری پرگل با نتیجه ۳-۳ برابر ترکیه به تساوی رسید. در دقایق ابتدایی بازی آلمان و ترکیه اتفاق خاصی رخ نداد و در دقیقه ۲۷ بود که برانت صاحب موقعیت شد، اما ضربه زمینی او با عکس العمل خوب گونوک همراه شد.

در دقیقه ۴۰ والدشمیت از گوشه محوطه اقدام به ضربه زدن کرد، اما ضربه او با واکنش زیبای دروازه بان ترکیه مواجه شد. اما در دقیقه ۴۵ آلمان بالاخره به گل رسید. روی پاس زمینی کای هاورتز، جولیان دراکسلر در سمت چپ صاحب موقعیت تک به تک شد و با ضربه ای فنی موفق به گلزنی شد تا نیمه نخست با برتری ۰-۱ آلمان تمام شود.

ترکیه نیمه دوم را هجومی شروع کرد و به گل رسید. روی توپربایی بازیکنان ترکیه، توفان پشت محوطه صاحب موقعیت شد و با یک ضربه فنی و تماشایی از پشت محوطه گل تساوی تیمش را به ثمر رساند. اما آلمان سراپا حمله شد و در دقیقه ۵۹ به گل رسید. روی پاس کای هاورتز، فلورین درون محوطه صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دقیق به گوشه دروازه موفق به گلزنی شد. اما در دقیقه ۶۸ و روی اشتباه عجیب کخ و توپربایی کاراکا، این بازیکن ترکیه در موقعیتی تک به تک قرار گرفته و موفق شد گل تساوی تیمش را به ثمر برساند.

اما در اواخر بازی آلمان به گل سوم رسید. لوکا والدشمیت با استپی تماشایی در مرکز محوطه صاحب موقعیت شد و با ضربه ای دقیق به گوشه دروازه کار را تمام کرد. اما کارامان در دقیقه ۹۴ گل تساوی را به ثمر رساند و بازی با تساوی ۳-۳ به اتمام رسید.

دیدار تماشایی دو تیم اسپانیا و پرتغال با تساوی بدون گل به اتمام رسید. اسپانیا بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۱۳ می توانست روی حرکت سرخی رگیلون از سمت چپ و ضربه اولمو به گل برسد، اما روی پاتریسیو مانع رخ دادن این اتفاق شد.

در دقیقه ۲۶ و با حرکت کریستیانو رونالدو پرتغال صاحب موقعیت گلزنی شد، اما ضربه رناتو سانچو روی پاس رونالدو از بالای دروازه اسپانیا به بیرون رفت. در اواخر نیمه اول و با پرش فوق العاده رونالدو و موقعیت سازی او، گریرو صاحب بهترین فرصت برای زدن گل اول شد، اما ضربه او در مقابل دروازه با اختلاف به بیرون رفت و نیمه نخست با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

پرتغال بازی را در نیمه دوم هجومی آغاز کرد و می توانست خیلی زود به گل برسد. کریستیانو رونالدو پشت محوطه و در سمت چپ صاحب موقعیت شد، اما ضربه تماشایی او با بدشانسی به دیرک دروازه برخورد و روی خط دروازه فرود آمد.

در دقیقه ۶۹ و با پاس عرضی رونالدو باز هم پرتغال صاحب موقعیت بسیار خوبی برای گلزنی شد، اما این بار ضربه رناتو سانچز به دیرک خورد و این توپ نیز روی خط فرود آمد.

در دقیقه ۷۳ دنی اولمو در محوطه جریمه پرتغال می توانست دروازه را باز کند، اما ضربه زمینی او با مهار تماشایی پارتریسیو همراه شد. در ثانیه های پایانی توپ به شکلی در دهانه دروازه از میان پای ژائو فلیکس رد شد تا این دیدار با تساوی ۰-۰ تمام شود.

مکزیک موفق شد با یک گل هلند را مغلوب کند. مکزیک بازی را بهتر آغاز کرد و می توانست در دقیقه ۱۵ گل اول را وارد دروازه هلند کند، اما ضربه زمینی و محکن کرونا با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقایقی بعد و روی پاس زیبای ممفیس دیپاس، برگویس صاحب فرصت گلزنی در مقابل دروازه مکزیک شد، اما ضربه او با مهار تماشایی تالاورا همراه شد. در اواخر نیمه اول و روی پاس پیزارو، خیمنز در دهانه دروازه هلند صاحب موقعیت گلزنی شد، اما ضربه او از فاصله ای نزدیک با اختلاف کمی به بیرون رفت و نیمه نخست با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

مکزیک نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و در نهایت در دقیقه ۵۹ و روی خطای ناتان آکه روی خیمنز صاحب یک ضربه پنالتی شد که خود خیمنز آن را تبدیل به گل اول تیمش کرد.

دقایقی بعد کرونا با حرکتی تماشایی و گذر از سد آکه و ویندال می توانست گل دوم مکزیک را نیز به ثمر برساند، اما ضربه او با مهار زیبای کرول همراه شد تا در نهایت مکزیک با یک گل هلند را مغلوب کند.

تگ ها


تیم ملی پرتغال