توقف حریف استقلال در دربی جده

الاهلی با گلی که در دقایق پایانی مقابل الاتحاد دریافت کرد، از رسیدن به صدر جدول رده بندی بازماند....

به گزارش "ورزش سه"، در آغاز هفته هیجدهم رقابت های لیگ حرفه ای عربستان، تیم های الاتحاد و الاهلی در دربی شهر جده و در استادیوم ملک عبدالله به مصاف هم رفتند که تلاش دو تیم با نتیجه تساوی یک – یک به پایان رسید.


در این دیدار و در دقیقه ۲۴، حرکت خوب تیمی بازیکنان الاهلی از سمت راست، منجر به خلق موقعیت شد که نفوذ عبدالله ترمین به محوطه جریمه و پاس رو به بیرون او، نصیب عبدالرحمن غریب شد و ضربه محکم این بازیکن را، مارسلو گروهی سنگربان برزیلی الاتحاد نتوانست مهار کند و توپ غریب وارد دروازه شد تا الاهلی با یک گل از حریفش پیش بیفتد.


در ادامه و بخصوص در نیمه دوم، بازیکنان الاتحاد صاحب توپ و زمین بودند و تلاش های آنها برای گلزنی پس از ۲۲ شوت، به نتیجه نشست و بالاخره در دقیقه ۸۶ به گل رسیدند.


در این دقیقه، الاتحاد صاحب یک ضربه کرنر شد و در حالیکه همگان در انتظار یک ارسال بلند به روی دروازه بودند، ضربه زمینی سعود عبدالحمید به درون محوطه جریمه نصیب احمد حجازی مدافع پیش تاخته الاتحاد شد که ضربه این بازیکن به گوشه دروازه و دور از دستان محمد العویس سنگربان الاهلی به تور دروازه بوسه زد تا زردپوشان شهر جده، از شکست در دربی فرار کنند.


با این نتیجه، الاهلی از صعود موقت به صدر جدول رده بندی بازماند و الاتحاد نیز ۲۹ امتیازی شد و در رده چهارم جدول باقی ماند. هم اکنون الشباب که اور بانگا و اودیون ایگالو را در اختیار دارد با ۳۵ امتیاز و یک بازی کمتر صدرنشین است، الاهلی با ۳۴ امتیاز دوم است و الهلال نیز با ۳۳ امتیاز و یک بازی کمتر نسبت به الاهلی در رده سوم قرار دارد.


الاهلی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و در گروه C با استقلال، الشرطه و الدحیل همگروه است که دیدارهای آنها در فروردین ۱۴۰۰ آغاز می شود.

تگ ها


الاهلی عربستان سعودی