توقف دردناک آرژانتین، احیای دوباره پاراگوئه

در رقابت های مقدماتی جام جهانی منطقه آمریکای جنوبی از مرحله گروهی شب گذشته و بامداد جمعه 5 بازی برگزار شد ......

در رقابت های مقدماتی جام جهانی منطقه آمریکای جنوبی از مرحله گروهی شب گذشته و بامداد جمعه 5 بازی برگزار شد. نخست برزیل تیم اول این گروه که مدت هاست خیالش از صعود به جام جهانی راحت شده ، در خانه بولیوی تن به تساوی بدون گل داد.

جدال دو تیم ونزوئلا و اروگوئه نیز با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافت. اروگوئه 28 امتیازی اکنون باید به شدت از شیلی، کلمبیا، پرو و البته آرژانتین بترسد.

در دیگر بازی برگزار شده از این مرحله شیلی موفق شد با نتیجه 2 بر یک از سد اکوادور بگذرد تا جدول آمریکای جنوبی پیچیده تر از قبل شود.

پاراگوئه نیز 2 بر یک کلمبیا را شکست داد تا برای حضور در منطقه صعود امیدوارتر شود. اما در بازی حساس بامداد امروز، آرژانتین با لیونل مسی خود برابر پرو صف آرایی کرد و در حالی که با 3 امتیاز این بازی می توانست به رتبه سوم جدول این منطقه صعود کند، تن به تساوی بدون گل داد و با 25 امتیاز در رتبه ششم باقی ماند تا به ترژدی آرژانتینی نزدیک تر شود.

با نگاهی به جدول بازی ها مشخص می شود تیم هایی چون ونزوئلا، بولیوی و اکوادور هرگز امیدی برای سفر به روسیه ندارند. اما پاراگوئه 24 امتیازی البته با کورسویی از امید ممکن است در صورت ناکامی همه رقبای موجود در این گروه به جام جهانی روسیه صعود کند.

آرژانتین، پرو و کلمبیا هر یک با یک پله سقوط اوضاع بسیار خطرناکی در جدول دارند، آرژانتین باید برابر پرو به پیروزی می رسید اما اکنون باید دل به اما و اگرهای فراوانی ببندد و البته بازی بعدی برابر اکوادور را به پیروزی پر گل پشت سر بگذارد که کار ساده ای نیز نخواهد بود. تفاضل گل در این میان بسیار اهمیت دارد.

اگر آرژانتین در بازی باقیمانده از این گروه برابر اکوادور به پیروزی برسد باید منتظر تساوی پرو و کلمبیا نیز باشد و البته امیدوار باشد که شیلی برابر برزیل به پیروزی نرسد.

اروگوئه اما سرنوشت خود را در دست دارد، آنها اگر به پیروزی برسند، بلیت روسیه را خواهند خرید.

شیلی نیز به همین صورت با یک پیروزی به صورت مستقیم راهی جام جهانی 2018 خواهد شد. دوست داران فوتبال غیبت آرژانتینی را که دیبالا و مسی را در اختیار دارد، باور ندارند.

تگ ها


اخبار روز فوتبال