تولد دوباره شجاعی در یونان

هافبک با تجربه تیم ملی ایران روزهای فوق العاده ای را در لیگ یونان سپری می کند ......

هافبک با تجربه تیم ملی ایران روزهای فوق العاده ای را در لیگ یونان سپری می کند.
به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، مسعود شجاعی بعد از یک فصل ناموفق در باشگاه لاس پالماس در فصل 2014-2013 و شاید به این دلیل که پیشنهاد ویژه ای از لیگ های اروپایی نداشت ترجیح داد در فصل 2015-2014 با باشگاه الشحانیه قرارداد امضا کند، او در این تیم 25 بازی انجام داد و در طول یک فصل تنها 4 گل به ثمر رساند تا این باشگاه غالبا قعر جدولی در لیگ قطر چندان تمایلی به ادامه همکاری با او نداشته باشد.
شجاعی فصل بعد به تیم الغرافه رفت تا روزهای خوب فوتبالش را در این تیم جستجو کند که البته در این تیم هم اوضاع چندان خوب برای او پیش نرفت. شجاعی در الغرافه 25 بازی به میدان رفت و تنها 4 گل به ثمر رساند تا در پایان فصل از این تیم هم دیپورت شود.
بعد از قرار گرفتن نام مسعود شجاعی در لیست خروج باشگاه الغرافه خیلی ها بر این گمان بودند که روزهای پایانی فوتبال او در راه است اما یک تصمیم درست هافبک تیم ملی را در اوج پختگی دوباره به فوتبال برگرداند. شجاعی در آغاز فصل 2016 با پیشنهاد کریم انصاری فر به لیگ یونان رفت و با باشگاه پانینیوس قرارداد امضا کرد و او در این تیم بهترین روزهای فوتبالش را پشت سر می گذارد، روزهایی شاید بهتر از زمانی که در باشگاه اوساسونا بازی می کرد و به همراه جواد نکونام در این تیم آقایی می کرد.
شجاعی در هفته بیست و ششم لیگ برتر یونان آنقدر خوب بود که موفق شد 2 رکورد ویژه از خود به جای بگذارد، او در این هفته از رقابت های سوپر لیگ ترکیه هم بهترین پاس گل یونان را به هم تیمی هایش داد و هم عنوان دومین بازیکن برتر این هفته را به خود اختصاص داد تا هفته فوق العاده او به این شکل به پایان برسد.
جالب است که بدانید شجاعی در بین بازیکنان پانینیوس هم یک شخصیت برجسته به شمار می آید تا جایی که هم تیمی هایش برای او احترام زیادی قائل هستند. مانولیس سیوپیس بازیکن 22 ساله پانیونیوس در باره شجاعی به رادیو ورزش یونان گفته است: من می توانم درباره مسعود 3 ساعت با شما حرف بزنم! او ویژه است. خودم تا به حال چنین بازیکنی همانند یک رقیب یا هم تیمی را ندیده بودم. او همچنین کلاس فنی را در شخصیت خود نیز دارد. مسعود شجاعی هر از گاهی عصبانی می شود. مسعود بی عدالتی را دوست ندارد و از این اتفاق دیوانه می شود. ما برای آرام کردن او تلاش می کنیم.
اما موفقیت های شجاعی باعث شده که حالا کارلوس کی روش نگاه جدی تری به حضور او در ترکیب اصلی داشته باشد. شجاعی بعد از مدت ها در بازی با چین در ترکیب تیم ملی به میدان رفت و موفق شد پاس تک گل ایران را بدهد و از دید ناظران کنفدراسیون فوتبال آسیا عنوان بهترین بازیکن را به خود اختصاصی داد.
آنچه مسلم است شجاعی با یک انتخاب درست در سن 32 سالگی تولد دوباره ای در فوتبال داشته است و حالا می تواند یکی از مسافران جام جهانی 2018 باشد، اتفاقی که اگر عملی شود او را به تنها بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل می کند که موفق شده با تیم ملی ایران 3 جام جهانی را تجربه کند.

تگ ها


فوتبال