تولد دوباره یک ستاره/ سوپر من مهاجر از نروژ تا مسجد سلیمان!

امیر اینبار تساوی تیمش را با نفت مسجد سلیمان به گردن داور و زمین کج نیانداخت بلکه مستقیما با انگشت اشاره سوشا را نشان داد...

امیر اینبار تساوی تیمش را با نفت مسجد سلیمان به گردن داور و زمین کج نیانداخت بلکه مستقیما با انگشت اشاره سوشا را نشان داد

به گزارش مدال، «نیمه دوم یکی از بهترین نیمه‌های ما بود و موقعیت‌های زیادی داشتیم اما با یک سوپرمن به نام سوشا مکانی روبرو شدیم. این از شانس ماست که هر دروازه‌بانی که مقابل ما قرار می‌گیرد، منتخب هفته می‌شود و در هفته‌های بعد عملکردش ضعیف می‌شود. از عملکرد بازیکنانم به خصوص در نیمه دوم خیلی راضی هستیم. حق ما در این دیدار همانند هفته قبل برد بود. ان‌شاءالله هفته به هفته شرایطمان بهتر شود.»
این حرف ها، حرف های امیر قلعه نوعی بود مردی که کمتر در مورد بازیکنان حریف اینگونه بی مهابا لقب پرتاب می کند. اما امیر اینبار تساوی تیمش را با نفت مسجد سلیمان به گردن داور و زمین کج نیانداخت بلکه مستقیما با انگشت اشاره سوشایی را نشان داد که در زمین روز خوبی را سپری کرد و البته با فک آسیب دیده و با آمبولانس ورزشگاه را ترک کرد! 
سوشا را خیلی ها با شلوار باب اسفنجی و دادگاه و فیلم های جنجالی و درگیری با حنیف عمران زاده در دربی به یاد می آورند اما واقعیت اینست که او بازگشتی فراتر از این جنجال ها و حاشیه ها داشت و شاید واقعا عنوان دروازبان هفته لایق او هم باشد. سوشا حالا با بازگشت به ایران انگار اهدافی غیر از جنجال را در دستور کار قرار داده و البته برای اثبات این ادعا باید او باید عملکرد خوب خود را بیش از یک بازی تکرار کند. 
نقطه اوج دروازه‌بانی سوشا مقابل سپاهان دفع شوت کی‌روش استنلی و سپس، سیو فوق‌العاده روی ضربه سر محمد محبی، بازیکن بوشهری تیم سپاهان بود که دروازه نفتی‌ها را از خطر فرو ریختن نجات داد.
سوشا همچنین در ۱۰ دقیقه پایانی در صحنه‌ای که محبی قصد نزدیک شدن به دروازه‌ وی را داشت، شجاعانه مقابل او ایستاد و بعد از برخورد شدید با این بازیکن، دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه فک و صورت شد و در همان نمای اولیهمصدومیت او مشخص بود؛ اگرچه گزارشگر بازی کنایه‌ای به وقت‌کشی او زد، اما واقعیت این نبود. 
سوشا در فصل‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ اوبوس لیگ(لیگ یک) نروژ دروازه‌بان میوندالن بود که به ترتیب ۱۴ و ۱۰ بازی انجام داد، اما در لیگ برتر این کشور فرصت بازی به دست نیاورد و بیشتر نیمکت‌نشین بود که به همین دلیل تصمیم گرفت به ایران بازگردد تا مجددا فرصت بازی پیدا کند و دوباره بر سر زبان‌ها بیافتد؛ شروعی فوق‌العاده که در دیدار نفت مسجدسلیمان برابر سپاهان رخ داد.
مکانی چند روز قبل قرارداد خود را با باشگاه میوندالن نروژ فسخ کرده بود و به عنوان بازیکن آزاد به نفت مسجد سلیمان پیوست.

بیشتر بخوانید:

قلعه‌نویی: نفت «سوپرمن» داشت/ کلاس بازی جوانمردانه بگذارند!

 

تگ ها


سوشا مکانی نفت مسجد سلیمان سپاهان امیر قلعه نویی یادداشت اختصاصی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال