توماس باخ: تعلیق جودو ایران رفع خواهد شد

رئیس کمیته بین المللی المپیک با تاکید بر اینکه تاکنون در مورد پرونده جودو ایران قضاوتی نداشته گفت: مشکلات ورزش ایران را درک می‌کنم....

رئیس کمیته بین المللی المپیک با تاکید بر اینکه تاکنون در مورد پرونده جودو ایران قضاوتی نداشته گفت: مشکلات ورزش ایران را درک می‌کنم.

به گزارش مدال، صالحی امیری در راستای افزایش ارتباطات و تعاملات بین‌المللی ورزشی از بدو حضور خود در راس کمیته ملی المپپک تاکنون، برای چندمین بار با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) دیدار و گفتگو کرد.

دراین نشست نیم ساعته توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک ضمن تقدیر و تشکر و ابراز خوشحالی از تصمیمات اخیر مسئولان ورزش ایران در راستای فراهم سازی حضور بانوان در ورزشگاه ها گفت: از تصمیمی که گرفتید بسیار خوشحالم؛ بدون شک این گام بزرگی است که باعث افزایش جامعه آماری بانوان ایرانی در مسابقات و  بالطبع مدال آوری بیشتر آنان در رویدادهای بین المللی خواهد شد. لذا جا دارد که از مسئولان ورزشی ایران تشکر کنم.

توماس باخ درباره اتفاقات اخیر جودو اظهار کرد: به طور کامل در جریان هستم و معتقدم این مسئله نیاز به بررسی همه جانبه دارد ولی چیزی که بر روی آن تاکید دارم این است که این موضوع به هیچ وجه نباید سیاسی شود.

رئیس کمیته بین المللی المپیک تصریح کرد: تاکنون راجع به این موضوع هیچ قضاوتی نکرده و نمی کنم و ضمن درک مشکلات شما معتقدم این مسائل به  مرور  زمان قابل بررسی و رفع خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

اعتراض شدیدالحن کمیته ملی المپیک ایران به باخ

 

تگ ها


المپیک توماس باخ کمیته ملی المپیک رضا صالحی امیری رئیس کمیته بین المللی المپیک تعلیق جودو ایران سعید مولایی المپیک