تونی کروس روی حرفش درمورد سوپرلیگ می‌ماند؟

ستاره آلمانی رئال اخیرا به شکل قاطع با ایده سوپرلیگ اروپا مخالفت کرده بود....

به گزارش "ورزش سه"، بامداد دیروز بود که ابتدا باشگاه رئال مادرید با انتشار بیانیه ای خبر از رسمیت یافتن سوپرلیگ جدید اروپایی داد و سپس ۱۱ باشگاه دیگر بزرگ اروپا نیز بیانیه هایی مشابه را منتشر کردند. به این ترتیب ۱۲ باشگاه بزرگ از اتحادیه فوتبال اروپا خارج شدند و قرار است از تابستان در لیگی جداگانه به میدان بروند. به این ترتیب لیگ قهرمانان نیز به خاطره ها می پیوندد.

بامداد امروز فلورنتینو پرز در برنامه ال چیرینگیتو به دفاع از سوپرلیگ پرداخت ولی واقعیت این است که اکثریت جامعه فوتبال با آن مخالف است. بازیکنان و کارشناسان بسیاری مخالفت رسمی خود را اعلام کرده اند و حتی برونو فرناندز و ژوائو کانسلو دو بازیکن پرتغالی یونایتد و سیتی که تیم های شان از موسسان سوپرلیگ هستند نیز علنی با این ایده مخالفت کردند.

تونی کروس ستاره آلمانی رئال مادرید چندی پیش و در پاسخ به سوالی در مورد سوپرلیگ گفته بود:« من از جمله کسانی هستم که معتقدم وقتی جریانی خوب پیش می رود، باید به آن اجازه داد روندش را طی کند. لیگ قهرمانان، جام جهانی و جام ملت های اروپا رقابت هایی در بالاترین سطح هستند و نیاز به تغییر ندارند. سوپرلیگ؟ ما شرکت نمی کنیم و باید بدون ما برگزار شود.»

ستاره آلمانی احتمالا اطلاع نداشت که رئال مادرید رهبر باشگاه های موسس سوپرلیگ است و باید دید اکنون واکنشش نسبت به حضور در این تورنمنت چه خواهد بود.

تگ ها


فوتبال جهان تونی کروس لالیگا فوتبال