تو و آن جایزه قطعی که هرگز در فوتبال نمی‌بردی

جشنواره چهلم فیلم فجر، پژمان جمشیدی را یکی از چهار نامزد انتخاب بهترین بازیگر نقش مرد معرفی کرد. او همانند دوران فوتبالش برای نفر اول شدن یک گام کم آورد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پژمان جمشیدی مدافع سال‌های نه چندان دور پرسپولیس و تیم ملی ایران، امشب در رقابتی نزدیک قافیه را به ستاره سینمای ایران امین حیایی در جشنواره چهلم باخت تا سیمرغ بلورین بازیگری را بازهم بدست نیاورد.

ستاره دوست داشتنی این روزهای سینمای ایران بعد از چهره شدن در سریال پژمان که داستانی از زندگی ورزشی خودش بود به سینما و تئاتر پا گذاشت و یکی از محبوبترین هنرپیشه های ایران شد.

او که قبلاً دو بار در یک قدمی دریافت بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در جشنواره های ۳۶و۳۹برای فیلم های سؤتفاهم و شیشلیک از رسیدن به سیمرغ باز مانده بود، در جشنواره چهلم برای بازی در فیلم علفزار در نقشی متفاوت و جدی یکی از چهار منتخب دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره شد تا نگاه ورزشی ها را دوباره به سوی خود بکشد.انتخابی که لیاقت آن را داشت تا هیات داوران مزد زحمات بی وقفه او در این سالها را بدهند. 

پژمان که در دوران فوتبالش هیچگاه موفق نشد دفاع راست ثابت تیم ملی شود و همیشه پشت سر مهدی مهدوی کیا و خسرو حیدری ماند، همین موضوع هم دستمایه سریال پژمان بود، این بار قافیه را به بازی خوب امین حیایی در فیلم برف آخر باخت تا باز هم دستش از سیمرغ خالی بماند.هر چند فیلم او با دریافت پنج جایزه سیمرغ در کنار فیلم موقعیت مهدی ساخته حجازی فر بیشترین جایزه جشنواره را به خود اختصاص داد.


هنرپیشه پولساز سینمای ایران در دو سال گذشته در نقش بازپرس در فیلم علفزار چهره ای متفاوت از گذشته نشان داد تا به بی احترامی هایی که در کنفرانس خبری جشنواره قبل به او شد و او با آن برخورد خوبی داشت، جواب محکمی بدهد. جوابی که با همراهی دوباره هیات داوران همراه شد تا همه بدانیم پژمان جمشیدی افتخار ما ورزشی ها در صنعت سینماست. 

پسر خوش صحبت فوتبال ایران حالا یکی از انتخاب های اول کارگردانان سینمای ایران برای نقش های کمدی و جدی است و مردم برای دیدن او در پرده نقره ای بلیط های فیلم های جشنواره را خیلی زودتر از خیلی از فیلم های دیگر می خرند و بعد از پایان فیلم ایستاده برای او دست می زنند.

به نظر مرد ورزشی سینمای ایران خیلی زود به سیمرغی که لایقش هست دست خواهد یافت تا ورزش ایران بعد از محمد علی فردین به پژمان جمشیدی در هنر هفتم ببالد.

 

 

تگ ها


فوتبال ایران پژمان جمشیدی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال