!تکذیب شجاعی ; دریافت 4 هزار دلار از کمانداران دروغ است

رییس فدراسیون تیروکمان درباره موضوع دریافت 4 هزار دلار از کمانداران دعوت شده به تیم ملی برای شرکت در اردوی کره جنوبی، گفت: من این مساله را کاملا تکذیب می کنم ......

رییس فدراسیون تیروکمان درباره موضوع دریافت 4 هزار دلار از کمانداران دعوت شده به تیم ملی برای شرکت در اردوی کره جنوبی، گفت: من این مساله را کاملا تکذیب می کنم. تا به الان در برنامه های فدراسیون برای اعزام به رقابت های کره جنوبی رده سنی جوانان و نوجوانان پیش بینی نشده است.

به گزارش مدال به نقل از محمدعلی شجاعی در گفت وگو با ایسنا، درباره حاشیه های ایجاد شده در مسابقات انتخابی تیم ملی تیروکمان در رده سنی نوجوانان و جوانان و دریافت مبلغ چهار هزار دلار از کمانداران، اظهار کرد: ما زمانی می توانیم تیم ملی و یا سایر کمانداران را به اردوی برون مرزی اعزام کنیم که قبلا این اردو در برنامه فدراسیون پیش بینی شده باشد و مجوز از وزارت ورزش  و جوانان و شورای برون مرزی دریافت کرده باشیم تا بتوانیم برای کمانداران ویزا و بلیت تهیه کنیم. تا جایی که من خبر دارم به عنوان رییس فدراسیون تیروکمان، هیچ برنامه ریزی برای برگزاری اردوی کره جنوبی در تقویم فدراسیون تیروکمان پیش بینی نشده و کاری هم در این زمینه صورت نگرفته است.

وی گفت : وقتی ما به خاطر مشکلات و کمبود منابع مالی قادر به برگزاری اردوهای داخلی نیستیم، چطور می توانیم چنین هزینه ای را پرداخت کنیم تا کمانداران را به اردوی برون مرزی آن هم به کره جنوبی اعزام کنیم. ضمن این که وزارت ورزش و جوانان از امسال تنها به تیم هایی مجوز خروج از کشور را می دهد که بخواهند در تورنمنت مهمی شرکت کنند نه این که به دنبال برپایی اردوهای برون مرزی باشند.

رییس فدراسیون تیروکمان گفت: این مساله به تمامی فدراسیون ها اعلام شده که تنها در صورتی می توانند منابع مالی برای اعزام ورزشکاران خود به سفرهای خارجی پیش بینی کنند که برای حضور در تورنمنت های مهم باشد نه بر پایه اردوها. تا زمانی که مکاتبه ای برای اعزام کمانداران به کره جنوبی با سفارت انجام نشده، ایمیلی زده نشده و مجوز از سوی وزارت ورزش  و جوانان و شورای برون مرزی برای اعزام ورزشکاران به اردوهای خارج از کشور نداشته باشیم، چطور می توانیم مقدمات چنین سفری را فراهم کنیم، آن هم با شرایط بد مالی فدراسیون تیروکمان.

شجاعی خاطرنشان کرد: من متاسفم برای برخی از افراد که با پیش کشیدن چنین مسائلی به دنبال حاشیه سازی جدید در فدراسیون تیروکمان هستند. زمانی که هیچ گونه اقدامی برای اعزام کمانداران جهت حضور در اردوی کره جنوبی انجام نشده، چطور می توانیم به خانواده ها بگوییم برای حضور کمانداران در اردوی کره جنوبی باید مبلغ 4 هزار دلار پرداخت کنند؟ البته اگر قرار بود به چنین اردویی نیز کمانداران ملی اعزام شود، بدون شک این اعزام با هزینه فدراسیون صورت می گرفت نه با دریافت هزینه از سوی خانواده ها.

او هم چنین درباره اظهارات دبیر فدراسیون در این زمینه، افزود: طی جلسه ای که با مربی کره ای تیم ملی داشتیم، وی چنین مساله ای را مطرح کرد که برای حضور هر چه قوی تر تیم ملی تیروکمان در رده سنی جوانان و نوجوانان در مسابقات جهانی مکزیک بهتر است چنین اردویی را در کره جنوبی داشته باشیم و وی برآورد برپایی یک اردوی یک ماهه در کره جنوبی را مبلغ چهار هزار دلار عنوان کرد، اما من در همان جلسه به وی گفتم که منابع مالی فدراسیون تیروکمان بسیار محدود است و امکان برپایی چنین اردویی در کره جنوبی وجود ندارد. حال من نمی دانم که چرا چنین مساله ای بین مربیان مطرح شده که فدراسیون قرار است نفرات تیم ملی را برای برپایی اردوی خارج از کشور به کره جنوبی اعزام کند. البته اگر شرایط مالی فدراسیون خوب بود واقعا حضور در چنین اردوهایی برای ارتقای رکورد کمانداران تاثیرگذار است، اما زمانی که هنوز نتوانستیم حقوق مربیان و ورزشکاران خود را پرداخت کنیم، چگونه می توانیم با صرف چنین هزینه سنگینی ورزشکاران را برای برپایی اردوی یک ماهه عازم کره جنوبی کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که این طور مطرح می شود که در سفرهای قبلی نیز چنین هزینه ای از کمانداران دریافت شده است، نظر شما در این باره چیست؟ گفت: من کاملا مخالف این موضوع هستم و تا به الان هر کمانداری که در قالب تیم ملی راهی مسابقات و یا اردوهای برون مرزی شده است با هزینه فدراسیون این اعزام صورت گرفته نه این که ما بخواهیم از والدین بابت حضور فرزندان آنها در تورنمنت های بین المللی پول دریافت کنیم.

رییس فدراسیون تیروکمان ادامه داد: در طی چهار سالی که در فدراسیون تیروکمان حضور دارم، سعی کردم با استعدادیابی و پشتوانه سازی در رشته های ریکرو و  کامپوند ورزشکاران خوبی را در رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان تربیت کنیم و اکنون می توانم به جرات بگویم که ما در ریکرو زنان و مردان ورزشکارانی داریم که رنج سنی آنها زیر 20 سال است. بدون شک این ورزشکاران می توانند در آینده در موفقیت رشته ریکرو تاثیر بسزایی بگذارند و ما در  المپیک 2020 با حضور این ورزشکاران بدون هیچ گونه دغدغه ای سهمیه  المپیک را کسب کنیم و حتی در  المپیک  2020 نیز افتخار آفرینی کنیم. ما به دنبال پیشرفت رشته تیروکمان هستیم، نه این که بخواهیم خود را هر بار درگیر حاشیه ها کنیم.

شجاعی اضافه کرد: حتی در جلسات مختلفی که با والدین این رده سنی داشتیم، بارها به من اعلام کردند که حاضرند در جهت رشد فرزندان خود اسپانسر بگیرند تا هزینه سفر آنها را پرداخت کنند. اما ما این هزینه را قبول نکردیم، زیرا برخی از والدین واقعا در شرایط مالی خوبی قرار ندارند که ما بخواهیم این شرایط را برای همه فراهم کنیم.

رییس فدراسیون تیروکمان ادامه داد: به خاطر مشکلات مالی که داریم ما در جام جهانی قبلی سعی کردیم تنها ورزشکارانی که مدال آور هستند در رشته کامپوند راهی این مسابقات کنیم در استیج بعدی این رقابت ها نیز که در آلمان برگزار می شود، سعی داریم تنها تعداد محدودی ورزشکار اعزام کنیم که شانس بالایی برای کسب مدال دارند.

او در پایان هم چنین در مورد اساسنامه فدراسیون تیروکمان و این که این اساسنامه برای تایید نهایی به فدراسیون جهانی ارسال شده است یا خیر؟ افزود: برای این که بتوانیم اساسنامه فدراسیون تیروکمان را با اساسنامه سایر فدراسیون ها همسان سازی کنیم، طی جلسه ای که با داورزنی داشتیم، قرار بر این شد اساسنامه جدید فدراسیون تیروکمان را نیز به فدراسیون جهانی ارسال کنیم تا بعد از تایید فدراسیون جهانی در مجمع آن را مطرح و بعد از دریافت رای نهایی از اعضای مجمع در اختیار وزارت ورزش  و جوانان قرار دهیم تا ثبت نام جدید برای برگزاری انتخابات انجام شود. البته این که امکان دارد ثبت نام قبلی منتفی شود و یا ثبت نام جدید صورت بگیرد، بستگی به نظر وزارت ورزش  و جوانان دارد. به هر حال ما در حال رایزنی با فدراسیون جهانی هستیم تا هر چه سریع تر  اساسنامه خود را بعد از تایید توسط فدراسیون جهانی به تایید مجمع برسانیم.

 

تگ ها


اخبار روز المپیک