تکرار رتبه سوم شیرین برای پرتغال

تیم ملی پرتغال مانند رقابت‌های یورو ۲۰۱۶ به عنوان تیم سوم از گروه خود صعود کرد....

به گزارش "ورزش سه"، دیدار تیم های فرانسه و پرتغال با نتیجه مساوی دو بر دو به پایان رسید تا با توجه به نتیجه بازی آلمان و مجارستان (این دیدار هم ۲-۲ شد) این گروه ۳ تیم صعود کننده داشته باشد.

آلمان با ۵ امتیاز به عنوان تیم اول از این گروه صعود کرد و فرانسه نیز با ۴ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به پرتغال راهی مرحله بعد شد. البته پرتغال با وجود قرار گرفتن در رتبه سوم به عنوان یکی از ۴ تیم برتر سوم گروه های شش گانه جواز صعود به مرحله یک هشتم نهایی را کسب کرد.

این اتفاق ۵ سال پیش هم برای پرتغال رخ داده بود و این تیم در یورو ۲۰۱۶ در شرایطی که برخلاف این دوره در گروه آسانی قرار گرفته بود در پایان به عنوان تیم سوم راهی مرحله حذفی شد. پرتغال در یورو ۲۰۱۶ با تیم های مجارستان، ایسلند و اتریش همگروه بود و با ۳ تساوی و پایین تر از مجارستان و ایسلند راهی مرحله حذفی مسابقات شد.

این تیم البته با وجود نمایش عجیب و ضعیفی که در مرحله گروهی داشت در مرحله حذفی متفاوت ظاهر شده و در نهایت نیز با غلبه بر فرانسه فاتح جام ملت های اروپا شد. حال مدافع عنوان قهرمانی یورو به مانند ۵ سال پیش به عنوان تیم سوم راهی مرحله بعد می شود و با توجه به اتفاقاتی که در آن دوره رقم زد، هیچ کدام از هواداران پرتغال بابت این رتبه ناراحت نیست و در انتظار تکرار موفقیت ۵ سال پیش هستند.

تگ ها


تیم ملی پرتغال یورو ۲۰۲۰