Banner

تکرار عجیب اشتباه رحمتی توسط حسین حسینی

گل بدی که استقلال از فولاد خورد و به نوعی بحران این باشگاه را تشدید کرد، حدود ۲۰ثانیه بعد از پایان وقت‌های تلف‌شده‌ای به ثمر رسید که علیرضا فغانی برای نیمه دوم اعلام کرده بود....

به گزارش مدال،فغانی ۵دقیقه وقت تلف‌شده گرفت، اما آنچه باعث شد این داور همچنان به بازی ادامه بدهد و فرصت زدن گل مساوی را در اختیار فولادی‌ها بگذارد، مصدومیت حسین حسینی و اقدام او برای اتلاف وقت در دقیقه‌۹۳ بود. گلر استقلال بعد از برخورد با بازیکن حریف کمی وقت کشت و به همین‌خاطر از فغانی کارت زرد هم گرفت.

شاید اگر حسینی در آن ثانیه‌ها روی زمین دراز نمی‌کشید، فغانی بهانه‌ای برای ادامه بازی پیدا نمی‌کرد. حتی نوع حملات فولاد در دقایق پایانی هم اصلا طوری نبود که فکر کنیم گلر استقلال نیاز به «خواباندن» بازی پیدا کرده است. رفتار حسینی در این مورد از هر جهت اشتباه بود و نهایتا او تاوان سختی به تیمش تحمیل کرد.

از این نظر عملکرد حسینی شباهت بسیار زیادی به رفتار مهدی رحمتی در دربی‌۸۱ داشت. در مسابقه رفت پرسپولیس و استقلال در لیگ پانزدهم، یعنی نخستین شهرآوردی که بعد از مرگ کاپیتان مرحوم پرسپولیس هادی نوروزی برگزار می‌شد، استقلال با یک گل در آستانه پیروزی بود که مهدی رحمتی در وقت‌های تلف‌شده خودش را روی زمین انداخت و وقت کشت. آن روز محسن ترکی داور مسابقه بود و وقت‌کشی رحمتی را به زمان بازی اضافه کرد تا نهایتا در آخرین ثانیه مسابقه، جری بنگستون آن گل تصادفی را به ثمر برساند و بازی را به تساوی بکشاند.

بعد از آن دیدار هم مثل همین حالا استقلالی‌ها به زمان به ثمر رسیدن گل اعتراض داشتند، اما اعتراض‌شان پذیرفته نشد، چون رحمتی واقعا وقت‌های تلف‌شده را تلف کرده بود. آن زمان هم خیلی‌ها گفتند شاید اگر رحمتی بیهوده روی زمین نمی‌خوابید، بازی در زمان خودش با پیروزی استقلال به پایان می‌رسید، اما رحمتی اشتباه کرد و حالا حسینی هم همان اشتباه را تکرار می‌کند.

بیشتربخوانید:

کارشناس داوری دیدار استقلال و فولاد: فغانی قضاوت خوبی داشت

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران حسینی رحمتی بازی استقلال فولاد علیرضا فغانی استقلال فولاد خوزستان استقلال-فولاد خوزستان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال