تکرار فاجعه بعد از ۲۳ سال برای بارسلونا

بارسلونا بعد از ۲۳ سال یک بار دیگر برتری با سه گل مقابل حریف خود را از دست داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تا پیش از مسابقه دیروز، بارسلونا در هفت سفر آخر خود به بالایدوس تنها یک پیروزی کسب کرده بود و به نظر می رسید این طلسم در حال شکستن است. تیم سرخی بارخوان در ۳۵ دقیقه ابتدایی سه بار به گل رسید و در آستانه کسب پیروزی بزرگی قرار داشت، اما در نیمه دوم سلتاویگو سه بار دروازه بارسا را باز کرد و در نهایت این مسابقه با نتیجه تساوی به اتمام رسید.

اما ۲۳ سال از چنین اتفاق عجیبی سپری شده بود و  آخرین بار بارسلونا در تاریخ ۱۹ ژانویه سال ۱۹۹۸ چنین فاجعه ای را تجربه کرد. آنها در آن دیدار و تا دقیقه ۶۹ در استادیوم نوکمپ مقابل والنسیا با نتیجه ۳-۰ پیش بوده و در نهایت ۳-۴ شکست خورد.

در تاریخ هفت اکتبر ۱۹۹۲، بارسا تا دقیقه ۳۶ با سه گل در مقابل آلباسته پیش افتاده و در نهایت به تساوی ۳-۳ رضایت داد. همچنین در ۳۰ اکتبر ۱۹۹۳، اتلتیکو مادرید در استادیوم ویسنته کالدرون اگرچه با سه گل از بارسلونا عقب افتاده بود، اما دست به معجزه ای بزرگ زده و موفق شد چهار بار دروازه رقیب نامدار خود را باز کند.

جالب اینجاست با تساوی مقابل سلتاویگو، طلسم ناکامی بارسلونا در دیدارهای خانگی این فصل ادامه یافت. بارسا در لالیگای امسال پنج بازی خارج از خانه انجام داده که سه تساوی مقابل اتلتیک بیلبائو، کادیز و سلتا و دو باخت اتلتیکو مادرید و رایو وایه کانو سهم آنها شده است.

تگ ها


فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال