تکرار کابوس دفاعی پرسپولیس بعد از 5 سال

با ثبت گل دوم شارجه مقابل پرسپولیس، یک رکورد ویژه تیم ایرانی شکسته شد...

به گزارش مدال، بازیهای چند سال اخیر پرسپولیس در لیگ قهرمانان مقابل تیم های اماراتی، اغلب پرگل شده؛ بازی با الوحده در ابوظبی را به یاد بیاوریم که پرسپولیس در یک جدال دراماتیک، کام بک زد و با گل دقایق پایانی طارمی نتیجه ۲-۱ را به سه بر دو برای پرسپولیس تبدیل کرد.


چند ماه بعد در تهران و در اخرین بازی مرحله گروهی، پرسپولیس ۴ بر ۲ الوحده را شکست داد و به مرحله دوم صعود کرد. پرسپولیس فصل بعد در مرحله گروهی دو بار الوصل را با نتایج ۲ برصفر و یک بر صفر شکست داد و در اولین جدال دور حذفی مقابل الجزیره قرار گرفت: ۳ بر ۲ برای الجزیره در ابوظبی و ۲ بر یک با گل دقایق پایانی جلال حسینی در ورزشگاه ازادی. این بار هم بازی با شارجه در امارات چهار گل داشت، با این تفاوت که دریافت دو گل در این بازی، یک نکته مهم را به دنبال داشت؛ پرسپولیس در چند سال اخیر، فقط در یک مقطع در حداقل سه بازی پیاپی، دو گل در هر بازی خورده بود؛ در اولین فصل حضور کامل برانکو ایوانکوویچ.


پرسپولیس در بازی اول فصل ۹۵-۹۴ در تهران با پدیده ۲-۲ کرد. در بازی دوم فصل استقلال خوزستان ۲ بر یک پرسپولیس را شکست داد. در هفته سوم پرسپولیس در یک بازی کلاسیک و به یاد ماندنی در حالی ۴ بر ۲ از سپاهان در اصفهان شکست خورد که پس از آن بازی، فوتبال هجومی برانکو مورد حمایت هواداران پرسپولیس قرار گرفت.


پرسپولیس در بازی چهارم پیاپی هم ۲ بر یک از ذوب اهن شکست خورد که اتفاقا سرمربی آن تیم، یحیی گل محمدی بود؛ یک بازی جنجالی به خاطر پنالتی دقایق پایانی برای ذوب اهن. پرسپولیس در آن چهار بازی کابوس وار ابتدای فصل درمجموع ۹ گل خورد اما پس از آن بازی با ذوب اهن، به مدت ۵۴ ماه و به طور دقیق به مدت ۱۶۴۱ روز، دریافت دو گل در حداقل سه بازی پیاپی برای پرسپولیس رخ نداد.


این روند در دوره کالدرون هم ادامه داشت. پرسپولیس در دوره برانکو، در یک مقطع البته در دو بازی پیاپی زیاد گل خورد؛ آنها پیش از بازی بزرگ مقابل الهلال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۱۷ در اصفهان با سپاهان کرانچار ۲-۲ کردند و بعد در ابوظبی در یک بازی کابوس وار، درحالی ۴ بر صفر به الهلال باختند که جلال حسینی به دلیل مصدومیت در بازی حضور نداشت و محمد انصاری و کمال کامیابی نیا هم محروم بودند. پرسپولیس پس از این مقطع، با برانکو و کالدرون در دو بازی پیاپی هم دو گل نخورد. حالا اما پرسوپلیس در اوایل دور تازه سرمربیگری گل محمدی به ترتیب مقابل استقلال، دحیل و شارجه در هر بازی دو گل دریافت کرده است. البته پرسپولیس یحیی فقط در یکی از این سه بازی شکست خورده و با استقلال و شارجه مساوی کرده است.


گل محمدی در روزهای ابتدایی سرمربیگری پرسپولیس، چندین بازی بزرگ انجام داده و هنوز نیاز به زمان دارد تا ایده های فنی خودرا به تیمش تزریق کند. از بدشانسی او، دو بازی اول پرسپولیس در لیگ قهرمانان هم با توجه به تصمیم ای.اف.سی در خانه حریفان بوده و همه این نکات در کنار هم پرسپولیس را تحت فشار قرار داد؛ همان فشار سنگینی که استقلال و سپاهان و شهرخودرو هم تجربه اش کردند. پرسپولیس قطعا نیاز به ترمیم فوری ضعف های دفاعی خود دارد؛ تیمی که با همه نکاتی که یاداوری شد، با سرمربیگری برانکو به هرحال پس از ۱۶۴۱ روز از بازی با ذوب اهن به سرمربیگری گل محمدی، دوباره دریافت ۲ گل در حداقل سه بازی پیاپی را تجربه کرده است.

بیشتر بخوانید:
جهنم دو هفته‌ای در انتظار تیم‌های ایرانی در آسیا!
آمار نگران کننده برای گل‌محمدی و پرسپولیس!
مطهری: خیلی‌ها می‌گفتند در حد ذخیره‌های استقلال هم نیستی 

تگ ها


پرسپولیس تهران الشارجه امارات فوتبال ایران پرسپولیس پرسپولیس AFC Champions League فوتبال