تکلیف سهمیه‌های پارالمپیکی مشخص شد

دبیر فدراسیون جانبازان و معلولان از اضافه شدن ۵ سهمیه دیگر در بخش معلولان به تعداد ورزشکاران اعزامی به بازی‌های پارالمپیک توکیو خبر داد....

به گزارش مدال و به نقل از ایسنا، مسعود حمیدی درباره جلسه هیات رییسه و هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک درباره سهمیه‌های پارالمپیکی باقی مانده برای اعزام به پارالمپیک توکیو گفت: این جلسه برای تعیین تکلیف سهمیه‌های باقی مانده در رشته‌های دوچرخه سواری، قایقرانی، دوومیدانی، تیراندازی و تکواندو برگزار و قرار بر این شد در رشته دوومیدانی معلولان که پیش از این ۷ نفر برای اعزام به توکیو نهایی شده بودند، ۲ ورزشکار دیگر به نفرات اعزامی اضافه شوند. 

او درباره نفرات اعزامی در پاراوزنه‌برداری نیز گفت: پیش ازاین  قرار بود ۶ نفر در وزنه‌برداری عازم توکیو شوند که به دلیل افت رکورد نادر مرادی، وزنه‌بردار دسته ۷۲ کیلوگرم و  کسب نکردن رکورد ورودی مدنظر کمیته ملی پارالمپیک، اسم وی از فهرست نفرات اعزامی به توکیو خط خورد. بنابراین ۵ وزنه‌بردار راهی توکیو خواهند شد.

حمیدی درباره نفرات اعزامی در پاراتیراندازی خاطرنشان کرد: در رشته تیراندازی نیز ساره جوانمردی و رقیه شجاعی در فهرست نفرات اعزامی به توکیو قرار گرفته بودند و برای مشخص شدن نفر سوم، قرار بر این شد تا بین خدیجه رستمی و سمیرا ارم نیز پس از بررسی رکورد این دو تیرانداز توسط رییس انجمن و کادر فنی، یک نفر عازم توکیو شود.

وی با بیان این که در رشته پارادوچرخه سواری هیچ نماینده‌ای به توکیو اعزام نخواهد شد، افزود: در جلسه هیات رییسه و هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک تصمیم بر این شد که در رشته دوچرخه سواری هیچ نماینده‌ای به توکیو اعزام نشود.

دبیر فدراسیون جانبازان و معلولان در پایان با اشاره به اعزام اسلام جاهدی در پاراکانو و رایحه شهاب در پاراتکواندو، اظهار کرد: این دو ورزشکار با تصمیم هیات رییسه و هیات اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در بازی‌های پارالمپیک توکیو حضور خواهند داشت.

تگ ها


پارالمپیک پارالمپیک