تکل خشن آندرانیک روی پای مارادونا! (عکس)

شاید جالب باشد که بدانید تنها بازیکن ایرانی که در مقابل دیگو آرماندو مارادونا فوق‌ستاره فقید دنیای فوتبال قرار گرفته، توانسته با دست و پیروزی مقابل حریف نامدار خود از میدان خارج شود....

به گزارش "ورزش سه" آندرانیک اسکندریان مدافع اسبق تیم تاج تهران تنها بازیکن ایرانی است که رو به روی دیگو مارادونا ستاره فوتبال جهان در دهه ۱۹۸۰ بازی کرده است؛ اسکندریان که پس از جام جهانی ۱۹۷۸ به تیم نیوریورک کاسموس پیوست، در خرداد سال ۱۳۶۳ در یک دیدار دوستانه مقابل بارسلونا و ستاره آن دوران یعنی مارادونا قرار گرفت و در این بازی را تیم آمریکایی ۵ بر۳ با پیروزی پشت سر گذاشت.

اسکندریان متولد ۹ دی ۱۳۳۰ در تهران است و در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین، در تیم ملی فوتبال ایران عضویت داشت، وی به همراه دانایی فرد اولین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران بودند که به تیم منتخب جهان دعوت شدند؛ او همچنین به همراه مهدی پاشازاده تنها مدافعین تاریخ فوتبال ایران هستند که در تیم منتخب دنیا دعوت شده و بازی کرده‌اند. پس از بازی در منتخب جهان وی به کاسموس نیویورک تیم ان روز‌های پله اسطوره فوتبال برزیل پیوست و برای بازی‌های خداحافظی پله بار‌ها به کشور‌های مختلف سفر کرد.

او در ایران هم برای استقلال بازی کرد و با این تیم جام های متعددی را کسب نمود.

تگ ها


مارادونا آرژانتین