تکواندو تهران در انتظار یک رویداد مهم/ لشگری: غافلگیر شدیم

دبیرهیات تکواندو استان تهران با تاکید بر استقبال خوب از رقابتهای پومسه جام پایتخت گفت: حضور ۱۳۰۰ تکواندوکار در این مسابقات ما را غافلگیر کرد....

به گزارش خبرنگار مهر، هیأت تکواندو استان تهران رقابتهای بین المللی پومسه مجازی را به صورت آنلاین و به مناسبت روز جهانی تکواندو تحت عنوان جام پایتخت را یکشنبه ۲۳ شهریور ماه برگزار می‌کند.

نشست خبری این مسابقات با حضور مسعود لشگری مسئول مسابقات و دبیر هیئت تکواندو استان تهران صبح امروز در محل سالن خانه تکواندو تهران برگزار شد. وی در مورد این مسابقات گفت: از ابتدای دوران شیوع ویروس کرونا که همه زندگی مردم دنیا را تحت شعاع قرار گرفت با شعار تکواندو تعطیل نیست، ابتدا رقابتهای قرآنی را به صورت مجازی برگزار کرده و در فعالیت‌های فدراسیون از جمله پویش دست‌های خدایی نقش آفرینی کردیم و سپس با استفاده از فضای مجازی اولین دوره مسابقات بین‌المللی پومسه مجازی را طراحی کردیم.

دبیر هیأت تکواندو تهران ادامه داد: در بخش مبارزه یا همان «کیوروگی» به دلیل برخوردی بودن، تا کنون مجوزی برای فعالیت صادر نشده و همین موضوع ما ره به سمت مسابقات پومسه به صورت مجازی سوق داد. در ابتدای کار هم پیش بینی ما حضور بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر بود اما تا پایان مهلت ثبت‌نام یعنی جمعه ۱۴ شهریورماه ثبت نام ۱۳۰۰ نفر از ۷۸ کشور برای مات غافلگیر کنده بود. از کشورهای چون روسیه، چین، کره‌جنوبی و حتی کشور کوچک مالت در مسابقات ثبت‌نام کردند.

لشگری ضمن ارائه آماری دقیق از این رقابتها اظهار داشت: از ایران و کلیه استان‌ها شاهد استقبال خوبی بودیم و در مجموع ۲۳۴۱ ویدئو از سوی ۱۳۰۰ تکواندوکار از خارج و داخل کشور برای ما ارسال شد. از این تعداد ۶۱۲ نفر شرکت کننده خارجی و ۶۸۳ پومسه‌روی ایرانی در این مسابقات حضور دارند. مسابقات نیز در ۱۲ رده سنی از خردسالان تا بالای ۶۵ سال برگزار خواهد شد. این مسابقات یک کار گروهی بود که از ثبت نام گرفته تا عوامل اجرایی و داوران به صورت رایگان در این مسابقات شرکت دارند.

وی به برگزاری همایش روز جهانی تکواندو در سال ۹۸ هم اشاره کرد و افزود: سال گذشته و در روز جهانی تکواندو گردهمایی بزرگ میثاق با ولایت را در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی برگزار کردیم که بسیار مورد توجه قرار گرفت و حتی از سوی رئیس فدراسیون جهانی «دکتر چو» تقدیر شد. در سالجاری نیز با وجود شیوع کرونا تصمیم به برگزاری این مسابقات گرفتیم. روز یکشنبه ۲۳ شهریور ماه این مسابقات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار و از زحمت کشان تکواندو نیز تقدیر خواهیم کرد.

نظری: پومسه تهران جایگاه ارزنده‌ای دارد

حمید نظری، مسئول کمیته پومسه استان تهران نیز در ادامه این نشست گفت: پومسه برای اولین بار در دوره گذشته به بازی‌های آسیایی راه یافت که هر سه نماینده تکواندو ایران از تکواندوکاران تهران بودند و اولین مدال آسیایی را کوروش بختیار کسب کرد. این موضوع نشان دهنده جایگاه استان تهران در پومسه کشور در ۲ سال اخیر است.

وی افزود: برای این مسابقات نیز پیش‌بینی چنین استقبالی را نداشتیم، اما ثبت‌نام به حدی بود که انگار مسابقات جهانی در حال برگزاری است و برگ زرینی دیگری برای هیئت تکواندو تهران رقم خورد. بیش از ۱۰ قهرمان جهان در این مسابقات حضور دارند که باعث بالا رفتن سطح مسابقات خواهد شد. بچه‌های داخلی نیز از مدال‌آوران مطرح کشور هستند.

حاتمی: همه عوامل اجرایی تست کرونا می‌دهند

محسن حاتمی مسئول کمیته پزشکی هیأت تکواندو تهران هم گفت: در بحث رعایت پروتکل‌ها جلوتر از فدراسیون برنامه‌های را آغاز می‌کنیم تا مشکلی برای شرکت کنندگان پیش نیاید. در این رقابت‌ها غربالگری، تب سنجی، سنج فشار و اکسیژن خون انجام و روز قبل از برگزاری از تمامی عوامل داوری و برگزاری تست کرونا گرفته و تا پایان روز اعلام خواهد شد. قصد داریم کاری را راه‌اندازی کنیم تا پایه برگزاری مسابقات حضوری در این دوران باشد. قرار نیست ورزش در این دوران تعطیل باشد و این ویروس حداقل تا یک سال آینده میهمان خواهد بود. سالن برگزاری مسابقات نیز روز قبل از برگزاری ضدغفونی و پلمپ خواهد شد.

تگ ها


تکواندو مسابقات تکواندو رقابتهای بین المللی تکواندو