تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی/ ایرانی‌ها بر سکوی قهرمانی ایستادند

ایرانی‌ها در تکواندو افتخار آفریدند....

ایرانی‌ها در تکواندو افتخار آفریدند.

در پایان سومین دوره رقابت‌های تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی، تیم تکواندو کشورمان به مقام قهرمانی دست یافت.

به گزارش مدال و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا (G2) در دو بخش کیوروگی و پاراتکواندو و در رده‌های سنی نوجوانان و بزرگسالان از روز گذشته (پنجشنبه - 9 اسفندماه) در مجموعه ورزشی "المپیک" جزیره کیش آغاز و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.

در رقابت‌های بزرگسالان، 361 تکواندوکار از کشورهای آذربایجان، آمریکا، اردن، ارمنستان، ازبکستان، افغانستان، ایران، پاکستان، تونس، چین، روسیه، سوریه، سوئد، عراق، عمان، قزاقستان، کره جنوبی، گرجستان، لبنان، لهستان و هند حضور پیدا کرده‌اند.

مبارزات در گروه مردان طی دو روز (9 و 10 اسفندماه) و در 8 وزن جهانی برگزار شد که امروز (جمعه – 10 اسفندماه) و در روز پایانی این رویداد پیکارهای اوزان زوج (58-، 68-، 80- و 87+ کیلوگرم) پیگیری شد؛ در پایان هوگوپوشان ایران (3 مرتبه) و اردن توانستند طلای این رویداد را کسب نمایند.

وزن 58- کیلوگرم: 
1- فرزان عاشورزاده (ایران)
2- محمد کاظمی (ایران)
3- گئورگی گورتسیو (روسیه) - هدی نفاتی (تونس)

وزن 68- کیلوگرم:
1- میرهاشم حسینی (ایران)
2- تیساکوئف (روسیه)
3- امیرمحمد بخشی (ایران) - واردازاریان (ارمنستان)

وزن 80- کیلوگرم:
1- صالح الشراباتی (اردن)
2- مهران برخورداری (ایران)
3- عرفان ناظمی (ایران) - عرفان حیدری (ایران)

وزن 87+ کیلوگرم:
1- سجاد مردانی (ایران)
2- سعید رجبی (ایران)
3- کرار الدقاری (عراق) - حمزا کتان (اردن)

گفتنی است؛ این رقابت‌ها G2 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 20،‌ 12 و 7.20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.

همچنین در پایان این دوره از مسابقات، ایران با 5 مدال طلا، 2 نقره، یک برنز و 763 امتیاز کاپ قهرمانی را بالای سر برد؛ اردن با 2 مدال طلا، یک برنز و 279 امتیاز نایب قهرمان شد، کره‌جنوبی با یک طلا و 128 امتیاز بر سکوی سومی ایستاد و قزاقستان با یک نقره، یک برنز و 89 امتیاز عنوان چهارمی را کسب کرد.

تیم‌های روسیه، تونس، ازبکستان، عراق، ارمنستان و هند به ترتیب در جایگاه پنجم تا دهم قرار گرفتند.