تک‌تیراندازهای اروپایی؛مهاجمانی که با کمترین شوت بیشترین گل را زده‌اند

یکی از سایت‌های خبری با بررسی آمار در گزارشی اشاره کرده مقتصدترین مهاجم اروپا که با کمترین شوت بیشترین گل را به ثمر رسانده نه مسی است و نه رونالدو!...

یکی از سایت‌های خبری با بررسی آمار در گزارشی اشاره کرده مقتصدترین مهاجم اروپا که با کمترین شوت بیشترین گل را به ثمر رسانده نه مسی است و نه رونالدو!

شاید در نظر بسیاری از فوتبال‌دوستان مهاجمانی که بیشتر گل بزنند موفق‌تر باشند اما واقعیت چیز دیگریست. بهترین مهاجم برای یک تیم فوتبال کسی است که بتواند از کمترین موقعیت بیشترین استفاده را انجام دهد. سایت 90min به نقل از اوپتا مهاجمان ۵ لیگ معتبر اروپا از فصل ۱۳/۲۰۱۲ را بررسی کرده و متوجه شده بهترین آمار نه متعلق به مسی است و نه رونالدو، بلکه بهترین مهاجم  ویسام بن‌یدر، مهاجم تیم موناکو است.
از ۵۳۸ شوتی که این مهاجم فرانسوی به سمت دروازه حریفان زده، ۱۰۶ گل به دست آمده که آمار ۱۹.۷٪ نرخ تبدیل شوت به گل را بر جای گذاشته است. بن‌یدر با این آمار بالاتر از ادینسون کاوانی قرار گرفته که از ۸۸۴ شوت به سمت دروازه حریفان ۱۶۹ گل به ثمر رسانده و آمار ۱۹.۱٪ را بر جای گذاشته است. رتبه سوم در این لیست در اختیار پیرامریک اوبامیانگ است که آماری مشابه با کاوانی دارد. پس از این ۳ نفر ایکاردی آمار ۱۸.۹٪ را بر جای گذاشته است.
نفر پنجم دیگو کاستا و در نهایت نفر ششم لیونل مسی است که از ۱۴۷۳ شوت به سمت دروازه حریفان توانسته ۲۷۵ گل به ثمر برساند و آماری مشابه کاستا، یعنی ۱۸.۸٪ نرخ تبدیل شوت به گل را بر جای بگذارد.
نکته جالب در لیست ۱۰ نفره برترین مهاجمان از نظر نرخ تبدیل شوت به گل، عدم حضور رونالدو است. او میانگین ۱۳.۵٪ دارد و در رده بیستم برترین‌ها قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

نقل و انتقالات اروپا؛ جمعه یکم شهریور