تیاگو آلکانتارا؛ اسلحه خاموش و قوی بایرن‌مونیخ

بایرن مونیخ زمانی که تیاگو را در ترکیب اصلی دارد موفق‌تر ظاهر می‌شود....

بایرن مونیخ زمانی که تیاگو را در ترکیب اصلی دارد موفق‌تر ظاهر می‌شود.

هر زمان تیاگو در ترکیب اصلی باواریایی‌ها حضور داشته، آن‌ها عملکرد بسیار بهتری داشته‌اند. توانایی فوق‌العاده تیاگو خبر تازه‌ای برای هواداران فوتبال نیست. او به کانال sport1 می‌گود: هر سال سعی می‌کنم بازیکن بهتری شود و حالا نیز از سال گذشته بهتر هستم.
بدون تیاگو هیچ شادی و سروری وجود ندارد
تیاگو تا اینجای فصل در ۱۷ بازی از ۲۱ بازی باواریایی‌ها حضور داشته و در حضور او شاگردان کواچ به میانگین ۲.۵ امتیاز در هر بازی رسیده‌اند. نکته جالب عدم حضور تیاگو در ۴ بازی از دیدارهای بوندس‌لیگایی بایرن است که آن‌ها هر ۴ دیدار را باخته‌اند. تیاگو در ماه نوامبر مصدوم شد و این مصدومیت باعث شد تابایرنی‌ها امتیازاتی فراوانی از دست دهند.
تیاگو در پستی جدید
بازیکن اسپانیایی بایرن که در ایتالیا متولد شده در زمان حضور آنجلوتی بیشتر در کارهای هجومی شرکت می‌کرد و توانسته بود با ۶ گل و ۵ پاس گل بهترین آمار حرفه‌ایش را برجای بگذارد. آنجلوتی در آن زمان از ویدال و ژابی آلونسو برای پر کردن حفره‌های دفاعی استفاده می‌کرد اما حالا تیاگو نقشی دفاعی‌تر دارد و  تنها در۳ گل نقش داشته است.
بهترین تیاگوی تاریخ
تیاگو در بهترین فرم خودش قرار دارد و مانند یک چرخ دنده در ماشین اف ‌سی ‌هالیوود عمل می‌کند. زمانی که گواردیولا به بارسا آمد اعلام کرد تنها به یک خرید نیاز دارد و آن خرید تیاگو است. بایرن با حضور تیاگو ۸۱٪ بازی‌هایش را با برد پشت سر گذاشته و تنها ۹ دیدار را باخته است. او چندین بار با مصدومیت دست و پنجه نرم کرده و بایرن نیز پیشتر مشکلی از این بابت احساس نمی‌کرد اما حالا تیاگو اولین اسمی است که سرمربی بایرن برای پر کردن لیست بازیکنان اصلی‌ به ذهنش می‌رسد.

باید مشاهده کرد تیاگو در بهترین فرم خودش باقی‌ می‌ماند و بایرن را به موفقیت می‌رساند یا خیر.