تیته: مطمئن باشید می‌دانم چطور مسی را کنترل کنم

تیته، سرمربی برزیل، در آستانه دیدار فینال کوپا آمه‌ریکا برابر آرژانتین، گفت که می داند چگونه باید لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتین را کنترل کند....

به گزارش "ورزش سه"، بامداد یکشنبه برزیل و آرژانتین در ورزشگاه ماراکانا در فینال کوپا آمه‌ریکا به مصاف یکدیگر خواهند رفت. تیته امروز در کنفرانس خبری خود اطمینان داد که دستورالعمل خنثی کردن مسی، ستاره و سلاح کشنده آرژانتین، را در اختیار دارد .

تیته گفت: "من می دانم که چطور باید او را در زمین گرفت، اما نمی گویم. ما نمی توانیم او را خنثی کنیم می توانیم اقدامات حریف را کاهش دهیم."

سرمربی برزیل در پاسخ به سوالی درباره مچ اندازی سمبلیک دو ستاره جهان فوتبال، گفت: "صحبت از مسی و نیمار صحبت از برتری، فضایل فنی، ذهنی و جسمی، ظرفیت خلاقیت بسیار بالا است."

تیته معتقد بود که این دیدار کلاسیک از فوتبال آمریکای جنوبی نمایشی عالی بین آخرین قهرمانان جهان آمریکای جنوبی خواهد بود.

تیته افزود: "در ۲۰۰۲ و ۱۹۹۴ برزیل، در ۱۹۸۶ آرژانتین. بدون آنکه بخواهم کلمبیا یا اروگوئه را تحقیر کنم، باید بگویم که برزیل و آرژانتین ابعاد دیگری دارند. آنها نمادهای جهان فوتبال هستند."

سرمربی برزیل سپس درباره قدرت این تیم در این دوره از کوپا آمه‌ریکا صحبت کرد. سلسائو پس از پنج پیروزی و یک تساوی به فینال کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۱ رسید، درست مانند آلبی سلسته.

تیته گفت: "در کوپا آمریکا ، تیمی که بیشتر دریبل می زند، بیشتر حریفان را از پیش رو بر می دارد، بیشتر نمایش های انفرادی دارد، تیم برزیل است. اگر ساختاری وجود داشته باشد این است که این تیم می خواهد خلاقیت داشته باشد، می خواهد سرگرم کننده، خلاق باشد و گل بزند. ما در آن نقطه تعادل سعی می کنیم کار را به پایان برسانیم."

تیته از ارزیابی اینکه کدام یک از دو تیم بیشتر شایسته پیروزی است، خودداری کرد. در صورت پیروزی سلسائو  پس از بالا بردن جام کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹ در برزیل قهرمانی خود را دبل خواهد کرد و آرژانتین از سوی دیگر در صورتی که دراین دیدار پیروز شود، طلسم ۲۸ سال ناکامی در کسب قهرمانی را خواهد شکست.

تیته درباره ناکامی ۲۸ ساله آرژانتین گفت: "آن مربوط به گذشته است. شما نمی توانید به گذشته به عنوان راهنما نگاه کندی. ما در دو کوپا آمه‌ریکای قبلی بی شکست بوده ایم، ما آمار بهتری داریم اما فکر نمی کنم که این موضوع تفاوت خاصی ایجاد کند."

رییس جمهور برزیل پیش از این بازی گفته که برزیل ۵-۰ آرژانتین را شکست خواهد داد. تیته اما ملایم تر صحبت می کند.

سرمربی برزیل گفت: "این یک مارتون ذهنی و روحی است که ما با آن رو به رو هستیم. بازی ما با مطبوعات و هواداران متفاوت است. از نظر آمادگی و تمرین و تمرکز. ما بر اولویت های خود تمرکز می کنیم."

تیته در پایان گفت: "من می خواهم تیم ما برتری داشته باشد، من می خواهم عالی، رقابتی و وفادار باشد."

تگ ها


نیمار لیونل مسی تیته تیم ملی برزیل تیم ملی آرژانتین آرژانتین برزیل