تیته: مقایسه نیمار با رونالدو درست نیست

سرمربی برزیل معتقد است نباید بازیکنان متعلق به نسل های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرد....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی برزیل در دومین بازی خود در رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در منطقه آمریکای جنوبی به پرو سفر کرد تا به مصاف تیم ملی این کشور برود. شاگردان تیته در این بازی موفق شدند پرو را ۲-۴ شکست دهند تا با ۶ امتیاز از دو بازی و با تفاضل گل بهتر نسبت به آرژانتین در صدر جدول این مرحله قرار بگیرند.

 تیته سرمربی تیم ملی برزیل پس از پیروزی تیمش از نیمار که در این بازی هت‌تریک کرد تمجید به عمل آورد. نیمار حالا با ۶۴ گل پشت سر پله ۷۷ گله قرار دارد و از رکورد ۶۲ گل رونالدو نازاریو عبور کرد.

نیمار دو بار از روی نقطه پنالتی و یک بار دیگر در دقیقه ۴+۹۰ گلزنی کرد تا سلسائو دومین برد متوالی‌اش را در این رقابت‌ها کسب کند. دیگر گل سلسائو را هم ریچارلیسون مهاجم اورتون به ثمر رساند.

تیته در نمجید از نیمار گفت:«  هر نسل از بازیکنان ارزش‌های خودش را دارد. رونالدو نازاریو، ریوالدو، روماریو و به به تو همگی بازیکنانی خارق‌العاده بودند.

به نظر من مقایسه کردن این بازیکنان با یکدیگر غیرمنصفانه است. هر کدام از آنها در نسل خود عالی بودند. تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که نیمار بازیکنی بسیار غیرقابل پیش‌بینی است، بازیکنی که نه تنها گل می‌زند بلکه پاس گل می‌دهد و به تیم کمک می‌کند.

او در هر بار حضور در تیم ملی از دفعه قبل پخته‌تر ظاهر می‌شود. نیمار در مهمترین قسمت از زمین بازی می‌تواند توپ را بگیرد و در همانجا خلاقیتش را نشان دهد و با دریبل‌هایش خطرساز شود. این‌ها خصلت بازی اوست.»

تیته راجع به پنالتی‌های بحث برانگیزی که به سود تیمش اعلام شد گفت:« تنها چیزی که می‌دانم این است که کمک داور ویدئویی (VAR) عدالت را رعایت می‌کند. این تنها چیزی است که می‌توانم بگویم. بازی مقابل پرو همیشه آزمونی بسیار سخت بوده است به خصوص در لیما که دشواری کار چند برابر می‌شود. از همان ابتدای مسابقه حریف ما را تحت فشار قرار داد و سبب شد که یک بازی سنگین را تجربه کنیم. اینکه پرو زودتر و در همان ابتدای مسابقه (دقیقه ۵) به گل رسید کار ما را سخت‌تر کرد.»

تگ ها


نیمار تیته تیم ملی برزیل برزیل