۱۴ تیمی شدن لیگ برتر والیبال ابعاد مثبتی دارد

سرمربی تیم والیبال سیرجان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، برگزاری مسابقات لیگ برتر در دو گروه می تواند مناسب باشد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، طبق اعلام رسمی دبیرکل فدراسیون والیبال رقابت های لیگ برتر با حضور چهارده تیم برگزار خواهد شد. مسابقات اواسط شهریور ماه شروع به کار خواهد کرد.

اعلام حضور ۱۴ تیم در مسابقات با واکنش هایی همراه شد و برخی به تعداد بالای این تیم ها اعتراض دارند و این گونه اعلام می کنند تعداد بالای تیم های شرکت کننده باعث کاهش کیفیت رقابت ها خواهد شد.

محمدرضا تند روان، درباره برگزاری مسابقات والیبال با حضور ۱۴ تیم گفت: یکی از مخالفان برگزاری رقابت ها در دو گروه هستم اما اگر قرار بر برگزاری مسابقات با حضور ۱۴ تیم است، با توجه به شیوع ویروس کرونا و بعد سفرها و بیماری و مهمتر از آن بحث اقتصادی تیم ها با برگزاری مسابقات با ۱۴ تیم موافق می باشم.

سرمربی تیم والیبال سیرجان گفت: اینکه مسابقات در دو گروه برگزار شود و تعداد رقابت ها کاهش یابد شاید بر کیفیت مسابقات لطمه بزند اما با توجه به بیماری کرونا این شرایط خوب است.

وی درباره خرید امتیاز برخی از تیم ها، اظهار داشت: خرید امتیاز در همه جا مرسوم است. در ایران نیز سهمیه برای استان ها می باشد و وقتی اسپانسری تغییر می کند آن استان می تواند سهمیه را داشته باشد و در اختیار اسپانسر دیگری قرار دهد. با توجه به اینکه لیگ دسته یک نیز نیمه تمام باقی ماند تعامل بین تیم و فدراسیون راهکار مناسبی است.

تندروان در ادامه تأکید کرد: با این مسئله موافق هستم که پتانسیل لیگ کشور شاید حداکثر برای حضور ۱۰ تیم مناسب است اما نکته این است که استانی مانند کردستان که تیم مریوان را راهی رقابت های لیگ برتر کرد، می تواند اسپانسر را تغییر دهد. این استان از نظر ساختار ژنتیک ورزشی شرایط خوبی دارد و این نکته که اسپانسری برای هدایت یک تیم ورزشی در این استان وجود دارد، خوب است و باعث می شود رونق والیبال در این استان بیشتر شود.

وی خاطرنشان کرد: اینها بعد مثبت ماجرا است و ابعاد منفی نیز دارد. اما به بعد مثبت توجه کنیم. شاید حضور تیم قزوین که زمانی قطب والیبال ایران بود دوباره حضورش در سوپر لیگ نویدبخش باشد.

تندروان درباره شرایط تیم خود تصریح کرد: در حال تمرین هستیم، شرایط خوبی داریم و منتظر اعلام تاریخ دقیق برگزاری مسابقات لیگ هستیم تا براساس آن دقیق تر برای پیگیری تمرینات برنامه ریزی کنیم.

بیشتر بخوانید:

گزارش AVC از یکی از پدیده های والیبال ایران

پزشک تیم والیبال سایپا: بازیکنان کرونا را رد کردند

 

 

تگ ها


فدراسیون والیبال لیگ دسته یک لیگ برتر والیبال والیبال