تیمی که از سیتی هم بهتر بود اما قهرمان نشد!

نگاهی به عملکرد تیم‌ها در دو فصل اخیر لیگ جزیره نشان می‌دهد که برخی تیم‌ها توانستند فصلی که گذشت را در حالی رویایی به پایان برسانند....

به گزارش "ورزش سه" شب گذشته پرونده فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ لیگ برتر فوتبال انگلیس با قهرمانی منچسترسیتی، صعود منچستریونایتد، لیورپول و چلسی به لیگ قهرمانان اروپا و لسترسیتی و وستهام به لیگ اروپا و راهیابی تاتنهام به لیگ کنفرانس فوتبال اروپا پایان یافت؛ از آن‌طرف جدول هم شفیلد یونایتد، وست‌برومویچ و فولام راهی چمپیونزشیپ شدند. اما برای مقایسه بهتر عملکرد تیم‌ها می‌توان امتیازات تیم‌ها را نسبت به فصل قبلی بررسی کرد.

در این صورت آمار و ارقام جالب‌توجهی به چشم می‌خورد؛ به طوری که وستهام با هدایت دیوید مویس پیشرفتی فوق‌العاده را داشته و پس از کسب ۳۹ امتیاز در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ در این فصل از رقابت‌های لیگ جزیره توانست ۶۵ امتیاز کسب کند و یکی از تیم‌های مدعی برای سهمیه لیگ قهرمانان اروپا بود که در نهایت به آن نرسید اما شگفتی‌سازی شاگردان مویس باعث شده تا آن‌ها بیشترین پیشرفت را نسبت به فصل قبل داشته باشند.

استون ویلا یکی دیگر از تیم‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس بود که عملکردی موفق از خود نشان داد و پیشرفت محسوسی نسبت به فصل گذشته داشت؛ آن‌ها که فصل گذشته کاندیدای سقوط به چمپیونزشیپ بودند و با خوش‌شانسی در لیگ جزیره باقی مانند، این فصل با کسب ۲۰ امتیاز بیشتر در جدول با حضور در رتبه یازدهم به کار خود پایان دادند.

اورتون هم که این فصل کارلتو آنچلوتی هدایت آن را برعهده داشت، علی‌رغم آن‌که در کورس رقابت مدعیان جایی نداشت و نتوانست حتی به سهمیه‌ای در این فصل برسد، اما نسبت به فصل گذشته عملکرد بهتری داشت و با کسب ۱۰ امتیاز بیشتر توانست در جایگاه دوازدهم جدول رده‌بندی فصل را به پایان ببرد.

در میان تیم‌هایی که بیشترین امتیاز را نسبت به فصل گذشته از دست دادند، شفیلد یونایتد در جایگاه اول است؛ تیمی که ۳۱ امتیاز بیشتر نسبت به فصل گذشته از دست داد و به عنوان اولین تیم هم راهی چمپیونزشیپ شد. نام لیورپول بعد از شفیلدیونایتد با از دست دادن ۳۰ امتیاز به چشم می‌خورد که در نوع خود جالب است؛ شاگردان کلوپ که در روز پایانی لیگ جزیره توانستند سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورند، فصل گذشته از هفته‌ها قبل از پایان لیگ، قهرمانی‌شان مسجل شده بود.

تگ ها


فوتبال جهان منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال