تیم امید قرار نبود صعود کند؛ کی روش لازم است، نه استیلی!

در این مقاله می توانید دلایل عدم صعود تیم امید به المپیک و بند بازی تیم بزرگسالان را بخوانید....

به گزارش مدال، حمید استیلی عذر خواهی کرد اما واقعیت اینست که برای آنها که جدیتر فوتبال را دنبال می کنند پرونده تیم امید خیلی وقت بود که بسته شده و از قبل این تیم حذف شده بود. 
آنها که جدیتر فوتبال را دنبال می کنند می دانند که دو فاکتور 1- انتخاب مربی  و 2- انسجام و نظم ساختاری و حمایت  مهمتر از هر چیز دیگری در صعود است (نیروی انسانی موضوع دیگری است). تیمی که مثل بچه طلاق است و نه وزارت نه کمیته المپیک و نه فدراسیون فوتبال هیچکدام هزینه آموزش و نگهداری آن را تقبل نمی کنند و این وسط یک نفر مثل حمید استیلی می آید کنترات آن را بر می دارد نباید بهتر از این شود که شده است. تیمی که انتخاب مربی اش روی همه اصولی هست جز کارنامه نه باید هم نتیجه بگیرد. تیمی که کرانچار را بر می دارد ، مدت ها مربی ندارد و بعد فرهاد مجیدی را با 5 بازی به عنوان مربی به تیم امید می آورد که قرار نیست به المپیک برود. تیمی که استیلی اش در کار همان مربی هم دخالت می کند تا علاوه بر انتخاب بد مربی، اختیاراتش را هم محدود کرده باشد که نباید به المپیک برود. 
اصلا حتی اگر همه این موارد درست هم بود باز هم این تیم نباید صعود می کرد، چون فوتبال ما ظرفیت صعود به تورنمنت های بین المللی بزرگ را ندارد، اگر می بینید تیم بزرگسالانمان به جام جهانی رسید و داشت صعود می کرد به این دلیل بود که کی روش بیش از ظرفیت از آن تیم کار می کشید وگرنه در در واقعیت همینجایی هستیم که هستیم، با تیم بزرگسالانمان قبل از آغاز ودر مرحله انتخابیِ مقدماتی در حال حذف شدن هستیم و تیم امیدمان هم در همین مسیر از المپیک حذف شد. 
نه حتی اگر استیلی هم با روش عجیب و غریب و حیرت آور خودش را مربی نکرده بود باز هم صعود نمی کردیم چون قرار نبود که برای این تیم مربی درجه یک دنیا را بیاوریم و به درستی از آن حمایت کنیم. 

بیشتر بخوانید:
سقوط تیم امید و قلب رییس سابق؛ آقای تاج حال‌تان چطور است؟

استیلی پس از ناکامی در کسب سهمیه المپیک: تمام تلاش‌مان را کردیم

تگ ها


تیم امید حذف استیلی کی روش فدراسیون فوتبال المپیک فوتبال