۲۰ تیم صعودکننده به یورو؛ بزرگان همه هستند

با برگزاری دیدارهای باقی‌مانده در مرحله مقدماتی گروهی یورو، تکلیف ۲۰ تیم صعود کننده مشخص شد....

به گزارش مدال، تکلیف ۲۰ تیم صعود کننده (رتبه‌های اول و دوم گروه‌های ۱۰ گانه مقدماتی) به یورو ۲۰۲۰ مشخص شد. نام ۴ تیم دیگر این رقابت‌ها با برگزاری پلی‌آف به لیست تیم‌ها اضافه خواهد شد. یورو ۲۰۲۰ برای اولین بار در ۱۲ شهر مختلف برگزار می‌شود. دیدار افتتاحیه این رقابت‌ها در رم و دیدار پایانی در استادیوم ویمبلی برگزار می‌ گردد.
در گروه اول انگلیس با ۲۱ و چک با ۱۵ امتیاز توانستند به یورو صعود کنند. شگفتی‌ساز این گروه کوزوو بود که ۱۱ امتیاز کسب کرد و می‌توانست حتی به رتبه دوم نائل آید.
در گروه دوم اوکراین با سرمربی‌گری شوچنکو عالی ظاهر شد و زودتر از پرتغالی که این روزها با درخشش رونالدو در اوج قرار دارد صعود خود را قطعی کرد. اوکراین و پرتغال به ترتیب رتبه‌های اول و دوم گروه را از آن خود کردند و صربستان که می‌توانست در صورت رخ دادن اتفاقات عجیب صعود کند در این گروه سوم شد.
در گروه سوم رقابت‌ها تا روز آخر حساس بود و در نهایت آلمان با ۲۱ و هلند با ۱۹ امتیاز صعود کردند و ایرلند شمالی سوم شد.
گروه چهام، گروه متوسط‌ها بود و ۳ تیم سوئیس، دانمارک و ایرلند در حال جدال برای کسب بلیت مرحله نهایی بودند که در نهایت سوئیس و دانمارک به عنوان تیم‌های اول و دوم صعود کردند.
گروه پنجم آخرین گروه ۵ تیمی دور مقدماتی بود زیرا از گروه ۶ تا ۱۰، در هر گروه ۶ تیم حضور داشتند. کرواسی در این گروه در صدر بود و ولز، اسلواکی و مجارستان شانس صعود به عنوان تیم دوم را داشتند که درنهایت یاران گرت بیل و دنیل جیمز توانستند مجوز صعود را به دست آورند.
در گروه ششم اسپانیا با وجود جایگزین شدن دستیار لوئیز انریکه به جای خودش روی نیمکت تیم، توانست با اقتدار به عنوان صدرنشین صعود کند و سوئد هم به عنوان تیم دوم به همراه لاروخا راهی یورو شد.
در گروه هفتم، لهستان فوق‌العاده بود و در حضور اتریش توانست به عنوان تیم اول صعود کند. دو تیم اسلوونی و مقدونیه هم سوم و چهارم شدند.
از پرحاشیه‌ترین گروه‌ها می‌توان به گروه هشتم اشاره کرد زیرا رقابت بین فرانسه و ترکیه بسیار شدید بود. فرانسه با وجود صدرنشینی نتوانست ترکیه را شکست دهد و تنها در خاک خودش یک تساوی از این تیم گرفت اما در نهایت با ۲۵ امتیاز صدرنشین شد و در کنار ترکیه‌ ۲۳ امتیازی به یورو صعود کرد. رتبه سوم این گروه در اختیار ایسلند قرار گرفت تا در یورو خبری از تشویق‌های معروف آبی‌پوشان منطقه اسکاندیناوی نباشد.
مقتدرترین صعودکننده‌‌ها در گروه نهم و دهم حضور داشتند. در گروه نهم بلژیک با کسب امتیازات کامل، ۳۰ امتیاز از ۱۰ بازی توانست بدون هیچ اشتباهی صعود کند. روسیه در این گروه دوم شد و اسکاتلند و قزاقستان هم سوم و چهارم شدند.
در گروه دهم هم ایتالیا برای اولین بار در تاریخ خود ۱۰ بازی پیاپی را برد و به عنوان صدرنشین توانست بلیت حضور در یورو را کسب کند. از این گروه فنلاند هم توانست به عنوان تیم دوم به یورو برود اما یونان و بوسنی ناکام بودند تا هواداران فوتبال از دیدن بازی‌های ژکو و پیانیچ در یورو محروم شوند.
به ‌این ترتیب، اسامی ۲۰ تیم صعود کننده به یورو که از طریق مسابقات مقدماتی توانستند مجوز صعود را کسب کنند به شرح زیر است:
انگلیس – چک – اوکراین – پرتغال – آلمان – هلند – سوئیس – دانمارک – کرواسی – ولز – اسپانیا – سوئد – لهستان – اتریش – فرانسه – ترکیه – بلژیک – روسیه – ایتالیا – فنلاند

بیشتر بخوانید:

شب آخر مقدماتی یورو ۲۰۲۰؛ پیروزی پرگل آلمان، هلند و بلژیک

تگ ها


مقدماتی یورو ۲۰۲۰ فوتبال