تیم فوتبال آلومینیوم اراک به لیگ برتر صعود کرد/ سقوط تیم تهرانی

جشن قهرمانی تیم فوتبال مس رفسنجان در لیگ یک در حالی برگزار شد که تکلیف تیم دوم صعود کننده به لیگ برتر نیز در هفته پایانی این مسابقات مشخص شد....

به گزارش خبرنگار مهر، هفته پایانی رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور از ساعت ۲۰ امشب در حالی بطور همزمان در شهرهای مختلف کشور پیگیری شد که صعود تیم فوتبال مس رفسنجان برای اولین بار به رقابت های لیگ برتر مسجل شده بود.

ازاین رو جام قهرمانی و مدال های اعضای این تیم در پایان بازی به مس رفسنجان اهدا شد.

با این حال رقابت برای دوم شدن در این جدول و کسب جواز دیگر برای راهیابی به مسابقات فوتبال کشور بین تیم های آلومینیوم اراک، مس کرمان و خوشه طلایی ساوه ادامه داشت.

برد یک بر صفر اراک در خانه مقابل داماش و پیروزی سه بر صفر مس کرمان مقابل شهرداری تبریز باعث ۶۳ امتیازی شدن این تیم ها شد اما تفاضل گل بهتر آلومینیومی ها باعث صعود این تیم به همراه مس رفسنجان به لیگ برتر شد.

همچنین پیش از این سقوط شهرداری تبریز با ۱۰ امتیاز و سپیدرود رشت با ۳۰ امتیاز به لیگ دسته دوم قطعی شده بود. دو تیمی که سابقه حضور در لیگ برتر را نیز در کارنامه خود دارند اما خیلی زود سر از لیگ دو درآوردند تا بار دیگر باشگاه های قدیمی با بی تدبیری مسئولان خود به جایگاهی نامناسب نزول کنند.

رایکا بابل، ملوان بندر انزلی و نیروی زمینی سایر تیم های در معرض خطر سقوط به لیگ دسته دو بودند که با توجه به نتایج امشب که با تساوی نیروی زمینی همراه بود سبب شد تا این تیم به عنوان سومین تیم به لیگ دسته دوم سقوط کند.

نتایج بازی های هفته پایانی لیگ دسته اول در فصل ۹۹-۹۸ به شرح زیر است:

* مس رفسنجان یک- بادران تهران یک
* سپیدرود رشت صفر- فجر سپاسی شیراز یک
* استقلال خوزستان - نود ارومیه (لغو شد)
* نیروی زمینی تهران صفر- گل ریحان البرز صفر
* شهرداری تبریز صفر- مس کرمان ۳
* آلومینیوم اراک یک- داماش گیلانیان صفر
* قشقایی شیراز صفر- ملوان بندر انزلی صفر
* هوادار تهران ۲- خوشه طلایی ساوه صفر
* رایکا بابل ۳- آرمان گهر سیرجان صفر

تگ ها


لیگ دسته اول فوتبال تیم مس رفسنجان تیم فوتبال سپیدرود رشت